ایسنا نوشت: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: در پایتخت حدود 12 مرکز نگهداری از حیات وحش داریم. تعدادی از اینها مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست هستند.

محمدحسین بازگیر گفت: هر گونه نگهداری حیات وحش تحت عنوان‌های مختلف مانند باغ وحش، باغ پرندگان ، مرکز نگهداری و ... مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت از محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه این مجوز تابع شرایط خاص است اظهار کرد: مراکز نگهداری از حیات وحش باید به طور دائم گزارش خود را از تعداد گونه‌ها، نوع گونه‌ها، ورود و خروج حیات وحش مختلف به آن مکان، مرگ و میر و تولدی که دارند را گزارش دهند.

وی ادامه داد: همچنین وضعیت تغذیه و نگهداری حیات وحش در آن مکان باید مناسب بوده، فضای مناسب و کافی برای نگهداری از حیات وحش داشته و شرایط و مقررات لازم را رعایت کرده باشد همچنین، دامپزشکی مستقر در آن مرکز داشته باشند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه تعدادی از مراکز نگهداری حیات وحش مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست را ندارند بیان کرد: این مراکز متخلف شرایط و ضوابط نگهداری از حیات وحش را نیز رعایت نکرده‌اند.

بازگیر گفت: طی جلسه‌ای که با مدیران این مراکز برگزار کرده‌ایم تذکرات لازم را به آنان داده و فرصت دادیم که درخواست‌های خود را برای مجوز به سازمان حفاظت محیط زیست تحویل دهند.

بازگیر اظهار کرد: اگر مراکز نگهداری حیات وحش در وضعیت نگهداری حیات وحش تغییراتی ایجاد کرده یا شرایط را مناسب کنند و به استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست نزدیک شوند می‌توانیم برای آنان مجوز صادر کنیم.

وی همچنین گفت: در صورتی که پس از مهلت تعیین شده درخواست‌های خود را جهت اخذ مجوز تحویل ندهند و محل نگهداری را اصلاح نکنند ما این مراکز را به عنوان مراکز غیر مجاز معرفی می‌کنیم و بر اساس قانون شکار و صید علیه آنان اعلام جرم خواهیم کرد.

۴۷۴۷

کد خبر 622948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
    8 2
    حالا ببخشید پارک ارم که باغ وحشش مجوز داره ... این همه سال چه نگهداری صحیحی انجام دادن؟ آدم اونجا میره بیشتر افسرده میشه