ایرنا نوشت : مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از تشکیل 477 پرونده تخلف زیست محیطی طی 9 ماه امسال در این استان خبر داد.

شهرام احمدی  افزود: طی این مدت 639 متخلف زیست محیطی در استان شناسایی و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی معرفی شدند.

به گفته وی، بیشترین میزان تخلفات طی این مدت در مناطق حفاظت شده استان شامل زنده گیری، شکار و صید غیرمجاز، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده، تخریب و آلودگی محیط زیست، تعلیف غیرمجاز، زمین خواری و آتش سوزی در اراضی ملی و محیط زیست استان بوده است.

وی گفت: در این مدت 90 قبضه اسلحه غیرمجاز از متخلفان کشف و ضبط شده که از این تعداد 3 قبضه اسلحه جنگی، 46 قبضه اسلجه غیرمجاز و 17 قبضه اسلحه قاچاق غیرمجاز بوده است.

احمدی، جلوگیری از تخلفات شکار وصید غیرمجاز و همچنین تصرف اراضی به عنوان مهمترین فعالیت های زیست محیطی در این مدت اشاره کرد وگفت: در 9 ماه امسال 43 مورد تخلف شکار غیرمجاز در استان کشف و با متخلفان برخورد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری پیشگیری از 67 مورد تخلف آلودگی محیط زیست و 93 مورد تخریب محیط زیست خبر داد.

وی اظهار کرد: در این مدت 18 هزار و 596 دام مازاد در مراتع استان از عرصه های تحت حفاظت محیط زیست خارج شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری همچنین از تشکیل 22 پرونده زمین خواری در استان و برخورد قاطع با متخلفان طی این مدت خبر داد.

وی گفت: در این مدت 35 پرونده صید غیرمجاز، 29 مورد شکار غیرمجاز پرندگان از جمله کبک و زر پر و 9 مورد شکار پستانداران به مراجع قضایی معرفی شد.

احمدی گفت: در این مدت 30 مورد بازگرداندن پرندگان به طبیعت انجام شد که در این آزاد سازی 40 مورد سهره طلائی، 30 قطعه کبک دری، 5 قطعه دلیجه، 5 بهله عقاب، یک بهله سار گپه، یک قطعه کشیم، سه بهله دلیجه، 2 قطعه بوتیمار، 4 قطعه حواصیل، یک قطعه یلمه، یک قلاده روباه احیا و به طبیعت بازگردانده شد.

وی از شناسایی و برخورد با 2 مرکز نگهداری و فروش پرندگان زنده در استان در این مدت خبر داد.

چهارمحال و بختیاری یک پارک ملی، یک اثر طبیعی ملی و پنج منطقه حفاظت شده به مساحت 155هزار و 844 هکتار و 2 منطقه شکار ممنوع به مساحت 51 هزار و 724 هکتار دارد.

مدیریت 12.5 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری با حفاظت محیط زیست این استان است.

 

۴۸

کد خبر 624356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =