ایسنا نوشت: معاون عمران وزیر کشور گفت: حجم زیاد و سنگین آوار شرایط سختی را در منطقه پلاسکو ایجاد کرده است.

خندان دل معاون عمران وزیر کشور صبح امروز با حضور در محل وقوع حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو اظهار کرد: از اولین ساعات وقوع حادثه عوامل آتشنشانی با همه امکانات در صدد مهار حادثه هستند. بعد از فرو ریختن ساختمان اقدامات امدادی در طول شب بدون وقفه ادامه داشته است.

وی اظهار کرد: نیروهای امدادی تلاش می کنند تا اگر کسی زنده زیر آوار محبوس شده به سلامت از آوار خارج شود.

معاون عمران وزیر کشور گفت: نیروهای امدادی سعی دارند از طریق حفر تونل به طبقات زیرین راه پیدا کنند. حجم زیاد و سنگین آوار شرایط سختی را ایجاد کرده است.

به گفته وی، در جبهه های مختلف فضای مناسبی برای عمل کردن وجود ندارد، اما با این وجود هیچ یک از این عوامل مانع و محدودیتی برای اقدامات امدادی ایجاد نکرده است و آتشنشانان ایثارگرانه کار خود را ادامه می دهند.

خندان دل اظهار کرد: امیدوارم هر چه زودتر کسانی که زیر آوار محبوس شده و زنده هستند، به سرعت از آوار بیرون آورده شوند. تمام تمرکزها بر زنده نجات دادن این افراد است.

سه آتش‌نشان همچنان بستری در بیمارستان

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از بستری بودن سه آتش‌نشان در بیمارستان خبر داد.

حمیدرضا یادگاری اظهار کرد: در حال حاضر سه تن از آتش‌نشانان که روز گذشته دچار مصدومیت شده بودند در بیمارستان هستند و اقدامات درمانی برای آنان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تا اینجای کار و با گذشت قریب به 24 ساعت از حادثه ریزش ساختمان پلاسکو مورد کشف افراد محبوس شده در زیر آوار را نداشتیم ادامه داد: عملیات جستجو همچنین ادامه دارد و به نظر می رسد با توجه به اینکه بخش زیادی از سازه و نمای فلزی ساختمان برداشته شده و عملیات با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

روز گذشته چهار تن از عوامل آتش‌نشانی در حادثه ساختمان پلاسکو دچار مصدومیت شدند که دقایقی قبل رئیس اورژانس کشور از مرگ یکی از آنان که دارای بیش از 60 درصد سوختگی بود خبر داد. مدیر عامل آتشنشانی تهران بلافاصله بعد از دریافت این خبر محل حادثه را به سمت بیمارستان ترک کرد.

۴۲۴۲

کد خبر 625580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =