۰ نفر
۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷

تسنیم نوشت: مقام‌های آمریکایی به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد کره شمالی احتمالا برای شلیک آزمایشی یک فروند موشک جدید آماده می‌شود.

به گزارش رویترز، مقام های آمریکایی روز پنجشنبه گفتند که شواهدی را مشاهده کرده اند که کره شمالی احتمالا برای شلیک آزمایشی یک فروند موشک جدید طی روزها یا هفته های آینده آماده می شود.

به نظر می رسد شلیک احتمالی موشک توسط کره شمالی برای سنجش واکنش دولت دنالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهد بود. مقام های آمریکایی که نامشان فاش نشده، تاکید کردند که اطلاعات دقیقی درباره برد موشک و زمان شلیک آن در اختیار ندارند.

یک مقام آمریکایی گفت: پیونگ یانگ با این اقدام احتمالا قصد دارد دولت ترامپ را تحریک کند. اگر کره شمالی موشک را شلیک کند، به احتمال زیاد می خواهد واکنش دولت ترامپ را بسنجد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنرانی سال جدید میلادی تاکید کرد که پیونگ یانگ به آزمایش و شلیک یک موشک بالستیک قاره پیما نزدیک شده است.

روزنامه چوسون ایلبو چاپ سئول پنحشنبه به نقل از منابع نظامی نوشت: کره شمالی در حال آماده شدن برای شلیک آزمایشی یک فروند موشک بالستیک جدید و ارتقا یافته است.

این روزنامه افزود: شلیک این موشک جدید بسیار قریب الوقوع است و احتمالا همزمان با مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در روز جمعه خواهد بود.

آژانس های اطلاعاتی کره جنوبی روز چهارشنبه گزارش دادند که اخیرا قطعات موشکی را رهگیری کرده اند که در حال انتقال و جابجایی بوده و ظاهرا بخشی از موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی است و به نظر می رسد شلیک این موشک کاملا قریب الوقوع و محتمل خواهد بود.

49311

کد خبر 625655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =