ایسنا به نقل از مدیرعامل بیمه ایران نوشت: حدود ۱۰۰ واحد صنفی مستقر در پلاسکو تحت پوشش بیمه ایران بودند و برآورد صورت گرفته از میزان خسارت رقمی معادل ۳۰ میلیارد تومان است.

محسن پورکیانی در یک برنامه تلویزیونی آخرین آمار تعداد واحدهای صنفی مستقر در پلاسکو و میزان خسارت پرداختی به این واحدها را مورد اشاره قرار داد و گفت: از مجموع ۵۶۰ واحد تجاری که در این برج مستقر بودند دستکم حدود ۱۰۰ واحد صنفی تحت پوشش بیمه ایران و حدود ۶۰ واحد نیز تحت پوشش شرکت‌های بیمه دیگر بودند که تنها ۲۵ درصد از کل این واحدها و کمتر از یک سوم تحت پوشش بیمه قرار داشتند.

وی افزود: ما خوشحال می شدیم که به مسایل ایمنی توجه بیشتری می‌شد و تعداد بیشتری از این واحدها تحت پوشش بیمه قرار می‌گرفتند.

پور کیانی میزان مبلغ پرداختی به خسارت دیدگان را متفاوت دانست و گفت: سرمایه‌هایی که این واحدها خریداری کرده‌اند از ۲۰۰ میلیون تومان تا یک میلیون تومان متفاوت بوده است ولی اعلام کرده‌ایم که خسارت دیدگان از امروز در محل شعبه فردوسی بیمه ایران که در فاصله سیصد متری این حادثه است حضور یافته و با ارائه بیمه نامه خود نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.

به گفته مدیرعامل بیمه ایران درصورت تکمیل مدارک از سوی افراد و احراز هویت فرد بیمه شده و ارائه بیمه نامه پرداخت خسارت در همان محل صورت می‌گیرد.

وی متذکر شد: متاسفانه به مساله بیمه به اندازه کافی توجه نمی‌شود و در مورد پلاسکو نیز کل ساختمان بیمه نبوده است، در حالی که فروش تجاری لازم است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

پورکیانی در عین حال از ارائه بیمه‌نامه جامع اصناف توسط بیمه ایران خبر داد و گفت: در این بیمه‌نامه واحدهای صنفی دارای پروانه کسب می‌توانند پس از عقد قرارداد اتحادیه و انجمن صنفی خود با مراکز بیمه ایران در هر نقطه از کشور با ارائه معرفی نامه از اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی تحت پوشش قرار گیرند.

3939

کد خبر 625964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =