رییس مجلس در محل حادثه پلاسکو حضور یافت.

به گزارش خبرآنلاین علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در محل حادثه ساختمان پلاسکو حاضر شد. وی ضمن بازدید از محل حادثه در جریان روند آواربرداری و عملیات امداد و نجات قرار گرفت.

رئیس مجلس در حالی از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده در مورد آواربرداری و نجات جان افراد گرفتار در زیر آوار قرار گرفت که شهردار تهران گزارشی از اقدامات صورت گرفته به او ارائه داد و وزیر کشور و استاندار تهران نیز رئیس مجلس را همراهی می‌کردند.

لاریجانی در سخنان کوتاهی با اشاره به پیش‌بینی‌های قانونی در برنامه توسعه برای نظامات امنیتی در چنین مناطقی، گفت: طبق این قانون تمام مراکز تجاری باید مطابق ضوابط و استانداردها سیستم‌های امنیتی داشته باشند و شهرداری‌ها مکلف به ساماندهی هستند.

به گفته وی، این موضوع می‌تواند در آینده نظام استاندارد برای ایمنی بخش‌های تجاری را فراهم کند. البته منابعی در برنامه پنج‌ساله برای مناطق فرسوده در نظر گرفته شده تا این موضوع با سرعت بیشتری حل و فصل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این موضوع به بعد از حل مسائل فوری فعلی موکول می‌شود که همه همت‌ها باید معطوف آن باشد. ان‌شاءالله بعد از آن کلیه امور با دولت پیگیری می‌شود.

گفتنی است، صبح امروز نیز تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق نیز با حضور در محل ساختمان پلاسکو در جریان آخرین اخبار مربوط به حادثه و روند آواربرداری قرار گرفتند.

2929

کد خبر 626142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =