نمایشگاه نقاشی «کودکان کار» با 150 اثر با موضوع هوای پاک در دومین نمایشگاه «هوای شهرم را آبی کشیدم» و همزمان با اجرای طرح جهاد مهربانی با حضور مهناز افشار و سایر هنرمندان و بازیگران سینما به نفع کودکان کار و بدسرپرست سوم بهمن ساعت 17 تا 20 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود‌.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، 150 اثر از دانش آموزان هشت مدرسه کودکان کار با موضوع هوای پاک در دومین نمایشگاه نقاشی «هوای شهرم را آبی کشیدم» حضور دارند. قرار است آثار این نمایشگاه با حضور مهناز افشار سخنگوی پویش با همت عالی به فروش و عواید حاصل از آن صرف هزینه‌های آموزشی بچه‌های کار شود.

دانش آموزان مدرسه مهربانی پارس، صبح رویش، ایلیا، زینبیه عرفانه از مناطق 17 ، 19، 20 ، 21 ،20 و موسسه شکوفایی استعدادهای کودکان و انجمن حمایت از کودکان کار در منطقه 15 با 24 با ارایه نقاشی در دومین نمایشگاه «هوای شهرم را آبی کشیدم» حضور دارند.

به گفته مدیران این مدارس اکثر کودکان کار از مشکلات خانوادگی، فقر شدید مالی، سوء تغذیه ، عدم آگاهی والدین ، اعتیاد و مشکلات روانی والدین، ترک خانواده از سوی پدر، طلاق والدین، فوت پدر، بیماری والدین رنج می برند و دچار آسیب های اجتماعی زیادی شدند آنها  به دلیل تامین مخارج زندگی خود و خانواده‌شان و کمبود نیازهای اولیه زندگی، قادر به انجام تکالیفشان نیستند و اکثر آنها نزد پدر بزرگ یا مادر بزرگ و یا یکی از اقوامشان بسر می برند. هر چند دراین مدارس سعی شده پنج شنبه و جمعه ها برای کودکان کار کلاس های فوق برنامه برگزار شود . مدرسه برای این بچه‌ها حکم بهشت را دارد، چون فقط در چند ساعت حضور در مدرسه فرصت کودکی دارند و در ساعات خارج از مدرسه به اجبار خانواده باید کار کنند و  با آسیب‌ها و صدمات بسیار دست و پنجه نرم کنند . در واقع مدرسه برای کودکان کار حکم پناهگاه دارد.

به گفته محسن سلیمانی مدیر فرهنگی هنری منطقه سه و رییس فرهنگسرای ارسباران این طرح همزمان با اجرای طرح جهاد مهربانی و با شعار من جهادی ام با حضور افراد نیکوکار به همیاری کودکان بدسرپرست می پردازد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به فرهنگسرای ارسباران مراجعه کنند. 

58241

کد خبر 626156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =