ایرنا نوشت: معاون امور مجلس رئیس جمهوری در احکام جداگانه، «جواد هروی» را به سمت معاون امور نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس رئیس جمهوری و «سیدحسین دهدشتی» را به عنوان مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی روابط دولت و مجلس منصوب کرد.

حسینعلی امیری  امروز طی حکمی «جواد هروی» نماینده پیشین مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی را به عنوان معاون امور نظارت و هماهنگی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری منصوب کرد.
امیری در این حکم انتصاب به تعهد،تجربیات و سوابق «جواد هروی» در دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و امور اجرایی و علمی وی اشاره کرده و خواستار ارتقاء سطح تعاملات سازنده بین دولت و مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری معاونین حقوقی و امور مجلس و وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی تدبیر و امید شده است.
جواد هروی نمایندگی مردم قائنات در مجلس نهم را برعهده داشت و علاوه بر آن، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و همچنین رئیس فراکسیون تاریخ و گردشگری، رییس کمیته آموزش عالی و ریاست گروه های دوستی پارلمانی چندین کشور اروپایی در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود. وی پیش از این همچنین مشاور و مدیرکل حوزه معاون امور مجلس رئیس جمهوربود.
ریاست پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی در شمال شرق کشور، عضویت در شورای پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و عضویت در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات انسانی کشور از جمله فعالیت های علمی و پژوهشی وی می باشد.
وی که دکترای تاریخ دارد، هم اکنون در رشته های تاریخ، علوم سیاسی و معماری نیز در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تدریس می کند.
عضویت در شورای عالی اطلاع رسانی کشور، هیات امنای پژوهشی منطقه 2 وزارت علوم و تحقیقات و هیات امنای دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی، مدیرمسئولی مجله علمی پژوهشی پژوهشنامه تاریخ و شرکت در همایش ها و کنگره های علمی داخل و خارج از کشور از دیگر فعالیت های وی بوده است.
هروی علاوه بر راهنمایی و سرپرستی دهها پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، کتابها و مقالات متعددی را نیز به رشته تحریر درآورده است که کتابهای 'تاریخ سامانیان؛ عصر طلایی ایران بعد از اسلام'، 'روش تحقیق و پژوهش علمی در تاریخ'، '‌روز شمار تاریخ ایران'، 'ایران در زمان سامانیان و ‌پژوهش‌هایی پیرامون عصر سامانیان' از جمله آنها است.

**مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی، روابط دولت و مجلس شد
حسینعلی امیری همچنین در حکم دیگری «سید حسین دهدشتی» نماینده پیشین مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی را به عنوان مدیرکل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی روابط دولت و مجلس این معاونت منصوب کرد.
معاون امور مجلس رئیس جمهوری در این حکم، با اشاره به تعهد و سوابق اجرایی و تجربیات وی در فرآیند قانونگذاری در دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، برای وی در مسوولیت جدید آرزوی موفقیت کرده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری همچنین بر فعال تر شدن دفتر ویژه دولت به منظور بهبود و ارتقاء سطح تعامل دولت و مجلس با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیروامید تاکید کرده است.
«سید حسین دهدشتی» نمایندگی مردم آبادان را در مجلس هشتم و نهم برعهده داشت و علاوه بر آن، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در دوره نهم و دبیر کمیسیون انرژی مجلس در دوره هشتم بود.
ریاست فراکسیون دریایی مجلس نهم، ریاست کمیته پیگیری پرونده بزرگترین بدهکار نفتی و نیابت ریاست کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از جمله مسئولیت های دیگر وی در دوران نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.
وی پیش از این در دولت یازدهم نیز مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

64213

 

کد خبر 627011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =