۱۰ پاسخ مهم هیات امنای ساختمان پلاسکو به ابهامات/ مخزن گازوئیل در طبقات بالا اصلا وجود نداشت

جلسه احمد مسجدجامعی و برخی از اعضای شورای شهر با هیات امنای ساختمان پلاسکو از ساعت 7 تا 9 صبح امروز برگزار شد.

به گزارش‌ خبرآنلاین، در این جلسه که اسماعیل دوستی، احمد حکیمی پور، احمد دنیا مالی، فاطمه دانشور، عبدالحسین مختاباد، محمدمهدی تندگویان و محمدسالاری از اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند، آقایان البرزپور، جوادی، ابراهیم خانی، ابراهیمی و محمدی از هیات امنای ساختمان پلاسکو شرکت کردند.

در این جلسه موارد متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و صورتجلسه زیر بر اساس اظهارات اعضای هیات امنای ساختمان پلاسکو از سوی احمد مسجدجامعی تنظیم شده است.

1-هیچ تولیدی در ساختمان پلاسکو نبوده است و به همین دلیل ابزار تولیدی چندانی در آوار باقیمانده نیست.

2-مخزن گازوئیل ادعا شده در طبقات بالا به هیچ وجه صحت ندارد، ولی منبع آب آتش نشانی و منبع آب شرب در پشت بام وجود داشته است.


3-شغل پلاستیک فروشی در کل مجموعه نبوده است، هرچند که اسم ساختمان پلاسکو ست.

4-داخل راهروها و راه پله ها به هیچ وجه انبار کالا نبوده است.

5-فقط یکیار به شورای ساختمان، بعد از بازدید آتش نشانی اخطاریه در مورده ضرورت ایجاد پله فرار داده‌اند.

6-این اخطاریه توسط شورای ساختمان به نماینده مالک در طبقه چهاردهم ساختمان به دفتر مالک(بنیاد مستضعفان)تحویل شده است.

7-آتش نشانی نیز یکبار در چند ماه گذشته بازدید از ساختمان داشته و پس از آن گفته‌اند وضعیت شیر و شلنگ‌های داخل ساختمان که از قبل تعبیه شده بود، قابل قبول است، ولی نقص اصلی را نداشتن پله فرار عنوان نموده‌اند.

8-آتش‌نشان‌ها انصافا نهایت فداکاری، همکاری و شجاعت را در این کار به خرج دادند.

9-ایجاد ساختمان در محل فعلی، مورد تقاضای شورای نمایندگان و کسبه بود.

10-از مردم برای شرکت در مراسم آتش نشان ها دعوت و تشکر شود.

در همین رابطه همچنین، محمدمهدی تندگویان با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران، با هیات امنا ساختمان پلاسکو گفت: صبح امروز فراکسیون اصلاح‌طلبان شورا با هیات امنای ساختمان پلاسکو جلسه داشتند و سخنان این هیات مدیره را شنیدند.

وی با بیان اینکه هیات مدیره ادعا کرده که در ساختمان پلاسکو حتی یک کارگاه تولیدی نبوده و همه واحدها فروشگاه بوده است، گفت: همچنین هیات امنا مذکور که 25 ماه است در پلاسکو فعال هستند، اعلام کردند که به هیچ وجه کارگر شب‌خواب نداشته و تنها یک سرایدار و دو نظافت‌چی در آنجا مستقر بودند.

سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه هیات امنا مدعی شدند که هیچ منبع گازوئیلی در طبقات نبوده و گازوئیل فقط در موتورخانه و زیرزمین بوده است، و هنوز موجود است، گفت: این افراد مدعی شدند که فقط در برخی از مغازه‌ها کپسول گاز و پیک‌نیک برای پخت و پز موجود بوده است.

تندگویان با بیان اینکه آتش از طبقه دهم آغاز شده و از طبقات بالا سرایت کرده است، گفت: با این حال شلنگ‌های آتش‌نشانی تنها به طبقه دهم رسیده است و جالب است که هیچ‌کدام از راه‌پله‌ها و راهروها محل انبار کالا نبوده و تماما خالی بوده است.

سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه این هیات مدیره در عرض بیست و پنج ماه گذشته فقط یک تذکر کتبی از آتش‌نشانی دریافت کرده‌اند گفت: در عرض 6 ماه گذشته حتی یک مرتبه مانور آتش‌نشانی برگزار شده و سازمان آتش‌نشانی تنها تذکری که به هیات مدیره پلاسکو داده است، نبود راه‌پله فرار بوده و نه بیشتر که این مساله جای تامل دارد. و در شش ماه گذشته تنها یک تذکر به این افراد داده شده است.

 

۴۲۴۲

کد خبر 627244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =