اخراج ۱۸۰۰ نیروی بخش سخت‌افزار اوراکل و خداحافظی تلخ با کارمندان سان

بخش بزرگی از نیروی مهندسی در بخش سخت‌افزاری SPARC و همچنین مهندسان بخش سولاریس از کار بیکار شدند.

به گزارش خبرآنلاین، بخش بزرگی از اوراکل کم کم به موزه تبدیل می‌شود و در تازه‌ترین راند، اخراج 1800 نیروی بخش سخت‌افزار که میراث سان میکروسیستمز است، رسماً کلید خورد.

اوراکل کمپانی سان را در سال 2009 به مبلغ 7.4 میلیارد دلار خرید و آنچه به‌عنوان اخراج نیروهای سخت‌افزاری SPARC مطرح‌شده، آخرین ضربه پس از ادغام این کمپانی در اوراکل است.

واحد سخت‌افزاری SPARC مستقر در سانتاکلارا به همراه مهندسانی که ده‌ها سال سیستم‌عامل سولاریس (یونیکس به یس) را توسعه داده بودند، بیش از 1800 نیرو دارد که روز 23 ژانویه 450 نفر از آنها با این کمپانی خداحافظی کرده و به بقیه هم گفته شده که باید این کمپانی را ترک کنند.

با تمرکز اوراکل روی سرویس‌های کلود با ساخت تراشه‌های مبتنی بر سرور SPARC S7، آخرین قطره دانش این گروه مهندسی در بدنه اصلی کلود اوراکل تزریق شد و دیگر دلیلی برای توسعه سنتی SPARC نیست.


در نقشه راه Solaris/SPARC ، سولاریس 12 ناپدیدشده و جای خود را به Solaris 11.next و SPARC next. داده است.( خرید 2009 سان، شاید خیلی سودزا نبوده است.)

در تازه‌ترین گزارش مالی، بخش سخت‌افزاری اوراکل 13 درصد کاهش درآمد پیداکرده است و لایسنس بخش نرم‌افزاری نیز 20 درصد کاهش پیداکرده است و تنها بخش سود ده بخش کلود بوده که باعث شده تا هسته جدید بیزینس اوراکل، سرپا بماند.

کمپانی سیلزفورس از خدمات کلود اوراکل در بخش software-as-a-service نهایت استفاده را کرده و مشتری شماره یک اوراکل شده است.

در کنار این اخراج و استراتژی جدید، وزارت کار امریکا / DOL در ژانویه علیه اوراکل شکایت رسمی کرد چراکه پرداخت‌های مالی به کارمندان آسیایی، افریقایی و زنان در این کمپانی در مقایسه با یک آمریکایی الاصل سفیدپوست عادلانه نبوده است و جالب اینجاست که «سافرا کتس» مدیر اجرایی اوراکل در تیم ترامپ عضو شده است و چه داستان سیاسی باشد و چه نباشد، این اخراج باعث پایان بازی اوراکل-سان تلقی می‌شود و بخشی از دنیای کامپیوتر به موزه سپرده خواهد شد.

 

{اوراکل به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی های توسعه دهنده نرم افزار در جهان است و  پایگاه داده اوراکل اصلی ترین محصول ان به شمار می آید و با 136 هزار نیرو در جهان درآمدی بالغ بر 37 میلیارد دلار دارد.}

{سان مایکروسیستمز، یک فروشنده چند ملیتی کامپیوتر در زمینه قطعات کامپیوتر و خدمات اطلاعات فناوری و نیز تولید کننده‌ی‌ای پیشرو در زمینهٔ نرم‌افزار بود که در سال 2009 توسط اوراکل خریداری شد و معامله رسمی در سال 2010 انجام شد. سرورهای کامپیوتری ، ایستگاه‌های کاری مبتنی بر پردازنده‌های ساخت خوداسپارک ،ریزپردازنده‌های شرکت اای‌ام‌دی، اپیترون و نیز ریزپردازنده‌های زئون از شرکت اینتل، سیستم‌های ذخیره‌سازی، و یک مجموعه‌ای از محصولات نرم‌افزاری از جمله سیستم‌عامل سولاریس، کیت توسعه، زیرساخت‌های وب نرم‌افزار، و برنامه مدیریت هویت، در کنار فناوری‌هایی مانند سکوی جاوا، مای‌اِس‌کیواِل و ان‌اِف‌اِس از محصولات این کمپانی بود که تماما به اوراکل منتقل شد.}

5656

کد خبر 628904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =