پر ترافیک‌ترین فرودگاه های کشور مهرآباد، مشهد و امام خمینی(ره) علیرغم بارندگی، در حال انجام پروازهای خود هستند.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، باتوجه به ورود سامانه بارشی در کشور همه فرودگاه‌های کشور امروز جمعه (۸ بهمن ۹۵) عملیاتی هستند. ستادهای زمستانی فرودگاه‌های برف گیر شبانه روزی در حال انجام وظیفه، برف روبی و آماده نگهداشتن فرودگاه‌ها با هدف انجام پرواز ایمن و مطمئن هستند.   

پرترافیک ترین فرودگاه های کشور  مهرآباد، مشهد و امام خمینی(ره) علیرغم بارندگی، در حال انجام پروازهای خود هستند.

مسافران برای کسب اطلاعات بیشتر فرودگاهی می توانند با شماره ۱۹۹ تماس بگیرند. شماره اطلاعات پرواز فرودگاه امام(ره) نیز ۰۹۶۳۳ است.

به دلیل شرایط نامساعد جوی فرودگاه یاسوج و کاهش دید افقی امروز جمعه ۸ بهمن، پروازهای شماره ۳۷۰۴  تهران - یاسوج، ساعت ۸:۰۰ و شماره ۳۷۰۵  یاسوج -  تهران ،ساعت ۱۰:۲۰ ،هواپیمایی آسمان، باطل شد.

فرودگاه ایلام به دلیل بارش شدید برف و کاهش دید افقی تا حد صفر، تا اطلاع ثانوی تمام پروازهای این فرودگاه باطل شد.

پروازهای فرودگاه اهواز شامل پرواز شماره ۸۳۶، اهواز - مشهد، ساعت ۱۱:۴۵، هواپیمایی آسمان، پرواز شماره ۲۶۲۷،اهواز - تهران ساعت ۱۱:۴۰ هواپیمای نفت و پرواز شماره ۸۳۱، اهواز - تهران ساعت ۱۷۴۰، هواپیمایی آسمان باطل شد.

تمام موارد ابطال پروازها ناشی از کلاهش دید افقی است و با وجود بارش‎های شدید برف و باران، فرودگاه‎ها در حال عملیات مداوم برفروبی بوده، همگی آماده و عملیاتی هستند.

بارش برف پرواز مشهد به شهرکرد و برعکس را لغو کرد

مدیر فرودگاه بین المللی شهرکرد گفت: به دلیل نامساعد بودن هوا و بارش برف، پرواز مشهد به شهرکرد و برعکس در روز جمعه هشتم بهمن لغو شد.

سروش سلیمی شهرکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: پرواز مشهد به شهرکرد با ۱۵۰ مسافر با شماره سفر ۴۱۰۵ ساعت ۱۲ روز هشتم بهمن ماه وارد شهرکرد شد که در باند پروازی به دلیل نامساعد بودن هوا و بارش برف نتوانست به زمین نشیند.

به گفته وی، این پرواز به فرودگاه احتیاطی اصفهان رفت و تمام تمهیدات لازم برای بازگشت مسافران به شهرکرد انجام شد.

سلیمی شهرکی ادامه داد: از سوی فرودگاه شهرکرد مسافران شهرکرد به مشهد نیز به فرودگاه احتیاطی اصفهان منتقل شدند تا با پرواز شماره ۴۱۰۴ به سمت مشهد مقدس سفر کنند.

بنابراین گزارش دو پرواز در مسیر شهرکرد به مشهد و برعکس در روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته از سوی فرودگاه شهرکرد برقرار است.

گرد و غبار ۹ پرواز فرودگاه اهواز را لغو کرد

به دنبال توفان گرد و غبار و وزش باد با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت در اهواز، ۹ پرواز فرودگاه این شهر روز جمعه لغو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای خوزستان، پروازهای اهواز - تهران قشم ایر به شماره ۱۲۱۳ در ساعت ۹:۳۰، پرواز ایرتور به شماره ۹۵۷ ساعت ۸:۵۰، آسمان به شماره ۸۳۱ و ساعت ۱۷:۴۰، پرواز نفت به شماره ۲۶۱۷ ساعت ۱۱:۴۰و پرواز کاسپین به شماره ۰۲۱ و ساعت ۱۵:۲۰ لغو شد.

همچنین پروازهای اهواز - شیراز آسمان به شماره ۳۸۸۴ ساعت ۹:۴۵، اهواز - مشهد پرواز آسمان به شماره ۸۳۶ ساعت ۱۱:۴۵ ، اهواز - اصفهان کاسپین به شماره ۶۹۷۴ ساعت ۱۱ و اهواز - تبریز آتا به شماره ۵۲۳۲ و ساعت ۱۴:۴۰ نیز از دیگر پروازهای لغو شده است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان، گرد و غبار شعاع دید را به ۵۰ متر در اهواز کاهش داده و سرعت باد ۶۰ کیلومتر در ساعت است.

همچنین براساس اعلام اداره کل محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت ۱۳ در اهواز به ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب یعنی به بیش از ۶۶ برابر حد مجاز رسید.

 

3535

کد خبر 629424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =