۰ نفر
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶

کتاب «مارکسیسم و فلسفه» با رویکرد متفاوت به فلسفه توسط نشر بوتیمار روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتشارات بوتیمار کتاب «مارکسیسم و فلسفه» نوشته الکس کالینیکوس را با ترجمه اکبر معصوم بیگی منتشر کرد.

نویسنده این کتاب را در شش فصل تالیف کرده است که فصل اول به دو سنت فیلسوفان گذشته از کانت تا هگل و فرگه می‌پردازد، فصل دوم درباره پایان فلسفه است، فصل سوم با عنوان بازگشت سرکوفتگان به مارکسیسم بین‌الملل نوشته شده است، فصل چهارم درباره ماده باوری و طبیعت گرایی است، فصل پنجم به ماتریالیسم و رئالیسم می‌پردازد و فصل آخر هم به سراغ زبان و ایدئولوژی اختصاص رفته است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «رابطه مارکسیسم با فلسفه چگونه است، آیا می‌توان با مبنا قرار دادن این حکم مشهور مارکس که «فیلسوفان به راه‌های گوناگون فقط جهان را تفسیر می‌کنند، نکته اما بر سر تغییر جهان است.» قید همه‌گونه نظرورزی و فلسفه را زد و فقط در بند تغییر جهان بود؟»

نویسنده در این کتاب می‌کوشد برای سوالات و مسایل اساسی حول موضوع فلسفه و مارکسیسم با زبانی روشن و طرحی درست پاسخ‌هایی درخور بیابد.

کالینیکوس نظریه‌پرداز سیاسی با گرایش تروتسکیسم است. او عضو کمیته مرکزی حزب کارگران سوسیالیست و دبیر بین‌المللی آن است. هم‌چنین سرپرست مرکز مطالعات اروپایی در کالج کینگ لندن است. کالینیکوس ویراستاری مجله «سوسیالیسم بین‌المللی»، «مجله نظری (تئوریک) حزب کارگران سوسیالیست» را بر عهده دارد.

این کتاب در 354 صفحه و با قیمت 26 هزار تومان توسط نشر بوتیمار روانه بازار شده است.

58243

کد خبر 630424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =