۰ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۰

ایسنا نوشت: عامل حمله به نمازگزاران مسجدی در کبک که یک دانشجوی فرانسوی–کانادایی است به قتل عمد شش نمازگزار متهم شد. نخست‌وزیر کانادا این حمله را تروریستی خوانده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق اسناد دادگاه فرد مهاجم در حمله عصر یکشنبه به نام "الکساندر بیسونت" ۲۷ ساله معرفی شده است. او به شش فقره قتل عمد و پنج فقره تلاش برای قتل با سلاح متهم است. این متهم تحت تدابیر امنیتی شدید وارد دادگاه شد. به گفته دادستان‌ها تمام مدارک هنوز جمع‌آوری نشده و او باید مجددا ۲۱ فوریه در دادگاه حاضر شود.

پلیس می‌گوید بیسونت 30 دقیقه پس از حمله با پلیس تماس گرفته و با اقرار به قتل خود را تسلیم کرده است. گفته شده این فرد افکار ملی‌گرایانه افراطی داشته است.

طبق گزارش سی‌بی‌سی نیوز کانادا، بیسونت در دانشگاه لاوال علوم سیاسی و مردم شناسی می‌خواند. این دانشگاه سه کیلومتر با محل کشتار فاصله دارد. براساس اسناد دادگاه او به ارتکاب جرم مرتبط با تروریسم متهم نشده است. پلیس هنوز انگیزه تیراندازی را اعلام نکرده و گفته است تحقیقات ادامه دارد.

در زمان حادثه بیش از ۵۰ نمازگزار در مسجد بودند. مقام‌های کانادایی گفتند که کشته‌ها ۳۵ تا ۶۵ سال داشتند. پلیس بر تدابیر امنیتی در همه مراکز مذهبی در استان کبک افزوده است.

پلیس معتقد است که حمله به صورت انفرادی انجام شده است اما می‌گوید به تحقیقات ادامه می‌دهد تا به شواهد کافی درباره اینکه این حمله تروریستی و مرتبط با امنیت ملی بوده یا نه، دست یابد.

52311

کد خبر 630739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =