ایسنا نوشت: نایب رییس شورای شهر تهران درخواست کرد که وضعیت سختی شغل آتش‌نشانان و شهیدنامیدن این افراد لحاظ شود.

مرتضی طلایی در جلسه سیصدو بیست وپنجم شورای شهر تهران پس از استماع گزارش شورایاران منطقه 20 با بیان اینکه باید از مردم شهیدپرور تهران به دلیل حضور گسترده‌شان در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان تشکر کنیم، گفت: ما از شورایاران درخواست کردیم که در فصل بودجه‌ریزی سال آینده در شورا حضور داشته باشند تا بتوانیم نظرات آنان را برای حل مشکلات بودجه در نظر بگیریم.
وی با اشاره به سختی کار آتش‌نشانان گفت: لازم است سختی شغل آتش‌نشانان در مجلس شورای اسلامی تصویب شود چراکه این یک انتظار به حق است که مدت‌ها بلاتکلیف رها شده و متاسفانه ایجاد ناامنی شغلی می‌کند.
نایب رییس شورای شهر تهران که به دلیل غیبت مهدی چمران در ابتدای جلسه، ریاست شورا را برعهده داشت، با گلایه از اقدام دولت و بنیاد شهید درخصوص شهید ننامیدن آتش‌نشانان شهید گفت: طی گزارشی که شهردار تهران به مقام معظم رهبری داده بود فرمودند که شهدای آتش‌نشان جزو شهدا هستند، اما حالا مباحثی درخصوص تفکیک شهدا به شهید خدمت و ایثارگر مطرح است که نباید این تفکیک صورت گیرد چراکه موجب دلخوری این قشر زحمتکش می‌شود.

همچنین رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران به قالیباف در خصوص عدم تخصیص بودجه به آتش‌نشانی تذکر داد.
به گزارش ایسنا، محسن سرخو صبح امروز در سیصدوبیست‌وپنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: تذکر من به شهردار تهران است، چراکه از وی می‌خواهیم گزارش عملکرد شهرداری در مورد مصوبات سال‌های 93 تا 95 در مورد تقویت تجهیزات آتش‌نشانی و تکمیل تجهیزات فردی را ارائه کند.
رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه بارها مردم اعضای شورای شهر را مورد خطاب قرار دادند که نقش نظارتی شما کجاس و آیا تنها مصوبه تصویب می‌کنید؟ تصریح کرد: شهردار باید پاسخ دهد که چرا بودجه‌های آتش‌نشانی تخصیص داده نشده است.


حضور قالیباف در شورا برای پاسخ به ابهامات پلاسکو

رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران از هیات رییسه شورای شهر تهران درخواست کرد تا جلسه یکشنبه هفته آینده با حضور شهردار تهران و به صورت علنی و در راستای پاسخگویی به ابعاد مختلف حادثه پلاسکو، برگزار شود.
به گزارش ایسنا، احمد دنیامالی صبح امروز در سیصدوبیست‌وپنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به ابعاد مختلف حادثه پلاسکو گفت: به نظر می‌رسد شورا باید بررسی دقیق‌تری در این خصوص و بخصوص در اصل علت آتش‌سوزی و نظارت بر حسن پوشش حادثه انجام دهد و برهمین اساس پیشنهاد می‌شود تا محمدباقر قالیباف شهردار تهران در جلسه یکشنبه هفته آینده شورای شهر حضور یابد که پیشنهاد می‌شود جلسه شورا به صورت علنی برگزار شود تا در این جلسه به بررسی ابعاد مختلف پرداخته و علاوه بر ارائه گزارش، توضیحاتی نیز در پاسخ به ابهامات و سوالات بدهند.
وی با بیان اینکه ابهاماتی درخصوص حادثه پلاسکو وجود دارد، گفت: جای سوال است که با توجه به طولانی شدن آتش‌سوزی چرا دستور تخلیه صادر نشده و همچنین مستنداتی داریم که فرماندهی واحد و لازم در زمان بحران بخصوص در 48 ساعت اولیه، وجود نداشته است.
رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران افزود: جای سوال است که چرا دو درصد بودجه آتش‌نشانی از محل درآمدها اختصاص داده نشده و برهمین اساس پیشنهاد می‌شود شهردار تهران در جلسه روز یکشنبه حاضر شوند.

 

۴۲۴۲

کد خبر 630801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام RU ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
    3
    مدیریت جهادی بوده