ایرنا نوشت: 'لئون پانتا' رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی (سیا ) آمریکا و پنتاگون تاکید کرد: اقدام ضدمهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا احتمال حمله به آمریکا را افزایش خواهد داد.

به گزارش سی ان ان، پانتا بامداد چهارشنبه با بیان این مطلب، تاکید کرد: این اقدام، بدون شک، مبتنی بر مذهب است و با این اقدام، توان جذب نیرو و انجام حملات تروریستی از سوی داعش در داخل خاک آمریکا افزایش پیدا خواهد کرد.
این مقام پیشین آمریکایی در ادامه گفت: ما با این اقدام به داعش این پیام را می دهیم که غرب با اسلام و نه افراطی گری در جنگ است.
این در حالی است که تصمیم اخیر ضد مهاجرتی ترامپ، اعتراض های گسترده ای به همراه داشته و باعث سرگردانی مسافران به مقصد آمریکا شده است.

اجرایی شدن این دستور، موجی از مخالفت های داخلی و بین المللی را به همراه داشته است.
بر اساس فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا، شهروندان کشورهای ایران، عراق، سودان، سومالی، لیبی، سوریه و یمن سه ماه اجازه ورود به آمریکا را نخواهند داشت.
بر اساس گزارش های منتشره، بر اساس فرمان اجرایی جدید ترامپ، صدور روادید به طور موقت برای شهروندان این 7 کشور در سفارتخانه های آمریکا در جهان ممنوع خواهد بود.

ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که در 100 روز اول ریاست جمهوری خود، فرایند اخراج «بیش از دو میلیون مهاجر غیرقانونی» را که مرتکب خلاف شده اند، از خاک ایالات متحده آغاز خواهد کرد و خواستار حکم زندان حداقل دو ساله برای کسانی که اخراج شده اند، اما برای ورود مجدد به آمریکا تلاش کرده اند، شده بود.

اخراج مهاجران غیرقانونی و وضع ممنوعیت های شدید بر مهاجرت به آمریکا، از جمله مهمترین وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ از زمان آغاز فعالیت های انتخاباتی او بوده اند.

52310

کد خبر 631102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =