تحولات بازار آمریکا در دوهفته دوم ریاست جمهوری ترامپ

شاخص های بازار آمریکا روز گذشته روندی افزایشی داشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روز گذشته بازارهای آمریکا با روندی صعودی رو به رو شدند به طوری که شاخص اس اند پی پس از تحولاتی که دونالد ترامپ در هفته اول ریاست جمهوری خود انجام داد، با افزایش سهام  رو به رو شد. موازی با بازار، سهام جی پی مورگان با افزایش 3.1 درصدی با 87.18 دلار، بازار روز گذشته را به پایان رساند.

از سوی دیگر دیگر آمار کار ژانوبه آمریکا  در شرایطی منتشر شد که ماه گذشته بخش های عمومی و خصوصی آمریکا 227 هزار شغل ایجاد کردند که این میزان بیش از پیش بینی 175 هزار شغلی که کارشناسان پیش بینی می کردند بوده است.

 این در حالی است که آمارهای ماه گذشته بازار کار آمریکا و رشد ضعیف دستمزدها باعث کاهش ارزش دلار شده است و خلاف آن، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.36 درصد افزایش به 1220 دلار و 300 سنت رسید.

به همین ترتیب، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات روز گذشته با افزایش قیمت به 53 دلار و 83 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در هفته ای که گذشت رشد قیمت بیش از یک درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت برنت در پایان معاملات جمعه 25 سنت افزایش داشت. نفت برنت رشد قیمت هفتگی 2 درصدی را تجربه کرد که اولین افزایش قابل توجه قیمت این شاخص نفتی در سال جاری میلادی بود.

برخی کارشناسان بر این باورند که  تحریم ایران موجب تقویت بازار نفت شده است اما برخی دیگر معتقدند آمارهای بازارکار آمریکا بازار نفت را تکان داده  است.

 

منبع: رویترز

 

39224

کد خبر 632247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =