امدادرسانی‌ها به ۱۳ استان برفی ادامه دارد/ اسکان اضطراری بیش از ۱۰هزار تن و رهاسازی ۳هزار خودرو

ایسنا نوشت: رییس سازمان امداد و نجات عملیات امدادرسانی‌ها به استان‌های متاثر از برف و کولاک را تشریح کرد.

مرتضی سلیمی در توضیح آخرین جزییات عملیات امدادرسانی به برف و کولاک در برخی مناطق کشور، گفت: از ۱۲ تا ۱۵ بهمن ماه ۲۹ استان به جز استان‌های سیستان و بلوچستان وهمدان تحت تاثیر برف و کولاک قرار داشتند و در این مدت ۲۱۷ شهر، روستا و محور برف‌گیر مورد امدادرسانی قرار گرفتند.

وی افزود: در این مدت امدادرسانی برای ۳۱ هزار و ۴۰۰ نفر انجام شد و ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری یافتند. همچنین در جریان روند امدادرسانی‌ها، ۴۱ نفر از سوی نیروهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند و به ۳۸ تن نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

سلیمی همچنین از انتقال هشت مادر باردار در این عملیات‌ها خبر داد و گفت: در پی سقوط بهمن در مهاباد و آبعلی سه نفر نجات یافتند و متاسفانه سه نفر نیز در سقوط بهمن در مبارک آباد - آبعلی جان خود را از دست دادند.

به گفته وی، در این مدت ٣٦٨٥ خودرو از برف رهاسازی شدند. همچنین این امدادرسانی‌ها از سوی ٤٥٢ تیم عملیاتی شامل ١٦٦٣ نفر امدادگر و نجاتگر صورت گرفت.

سلیمی افزود: طی این مدت ٧٨٠٠ تخته پتو، ٦٦٨٠ بسته غذایی، ٣٦٥ کیلوگرم خرما، ٨٣٠٠ قوطی کنسروجات، ٤٧٠٠ قرص نان، ٢٨٠٠ بطری آب معدنی، ٢٠٦٠ بسته بیسکوییت میان متاثران از برف و کولاک توزیع شد.

وی تاکید کرد که امدادرسانی در ١٣ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، خوزستان، خراسان شمالی وجنوبی، سمنان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، فارس، مازندران و هرمزگان همچنان ادامه دارد.

۴۲۲۳۵

کد خبر 632248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =