۰ نفر
۱ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۵۴

کره‌شمالی در بیانیه‌ای تند و تیز واشنگتن را به باد انتقاد گرفت

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی روز جمعه با صدور بیانیه ای ، واشنگتن را به ادامه دادن به سیاست خصمانه اش بر ضد پیونگ یانگ متهم کرد. خبرگزاری رسمی کره شمالی به نقل از این سخنگو گفت، آمریکا کره جنوبی را در حادثه غرق شدن یک ناو متعلق به این کشور حمایت می کند و با این کار سیاست خصمانه خود علیه کره شمالی را ادامه می دهد.

 سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی همچنین نتایج تحقیقات درباره غرق شدن ناو جنگی متعلق به کره جنوبی را سناریویی مسخره به کارگردانی کره جنوبی و با تشویق و تحریک آمریکا دانست و تاکید کرد، پیونگ یانگ هیچ ارتباطی با غرق شدن این ناو ندارد. وی تصریح کرد، آمریکا اگر فکر می کند کره شمالی تسلیم تحریم ها و مجازات ها خواهد شد سخت در اشتباه است ، دولت اوباما تلاش کرده است تحریم ها علیه پیونگ یانگ را بین المللی کند و سیاست و اقتصاد آن را هدف قرار داده است ولی واشنگتن با این دروغ ها نمی تواند جهان را فریب دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پیونگ یانگ ، به گفته این سخنگو ، به رغم این که منع تولید و گسترش تسلیحات هسته ای و تحقق ثبات در منطقه شبه جزیره کره موضع ثابت کره شمالی است ولی این کشور هرگز تجاوز به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی خود را تحمل نخواهد کرد

کد خبر 63262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =