اعتماد نوشت: در حالی که بسیاری از نو راستگرایان سیاسی ایران مدام بر صور حذف رییس دولت اصلاحات می‌دمند و جمعی دیگر از این جناح برخلاف اعتقادشان سکوت کرده‌اند، محمدرضا باهنر با صراحت اعلام کرده که فعالیت سیاسی سید محمد خاتمی در کشور برکاتی خواهد داشت. باهنر البته برای بیان این اعتقاد خود، شرط و پیش‌شرط‌هایی را بیان کرده.

دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري كه بي‌ترديد يكي از شاه‌مهره‌هاي جناح اصولگرايي محسوب مي‌شود در مصاحبه‌اي كه ديروز با سايت ديده بان ايران داشته، گفته است كه برخلاف بسياري از اصولگرايان اعتقاد ندارد كه رييس دولت اصلاحات از سران فتنه است.

اين سياستمدار كاركشته اصولگرايان از سيدمحمد خاتمي درخواست كرده با يك موضع‌گيري رسمي اثبات كند كه اپوزيسيون نظام نيست: «ممكن است گفته شود كه آقاي خاتمي اپوزيسيون نظام نيست؛ بسيار خوب؛ ايشان با يك موضع‌گيري رسمي اين امر را به اثبات برساند و سپس به عنوان يك فعال سياسي وارد عرصه شود و قطعا حضورش بركاتي را خواهد داشت.»

استقبال از بازگشت خاتمي به عرصه سياست و برداشت با بركت بودن آن از سوي لابي‌گر قهار اصولگرايان از آن جهت اهميت دارد كه باهنر يكي از متغيرهاي موثر در سياست ورزي جناح راست به شمار مي‌آيد و رويكرد و تحليل او در قبال موضوعات مختلف به سرعت مي‌تواند در سلول‌هاي پيكره اصولگرايي جا‌گيري كند.

 

302

کد خبر 633837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 15
 • عبدالکریم A1 ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
  5
  همین که رافت اسلامی شامل حال این معاندین شده باید خدا را شاکر باشند همین که حداقل حبس و ممنوع التصویری برایشان جاری شده باید روزی هزاران بار شکرگذار نظام و امت اسلامی باشند که به این اندازه بسنده کرده اند
 • بی نام A1 ۰۶:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
  19
  اقای باهنرتوکی هستی که مرز تعیین میکنی
 • حمید A1 ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
  2
  سلام بر کرمانی های دلیر، روح بلند هاشمی، سردار سلیمانی، مجید انصاری، روح بلند شهید باهنر، و برادر ارجمندشان مهندس باهنر
 • ایرانی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
  3
  آقای باهنرازنامبرده دعوت کنیدبرای انقلاب خیروبرکت دارت