تسنیم نوشت: وزیر امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد که ممکن است از متقاضیان ورود به آمریکا از ۷ کشور مسلمان خواسته شود به منظور بررسی فعالیت‌های مجازی، رمز شبکه‌های اجتماعی خود را در اختیار ماموران مربوطه قرار دهند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد سفارتخانه‌های آمریکا ممکن است از متقاضیان روادید رمز حساب‌های شبکه‌های اجتماعی آنها را به منظور بررسی‌های دقیق‌تر سوابق آنها درخواست کنند.

کلی افزود این تدبیر به خصوص شامل حال اتباع هفت کشور اسلامی- ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن- می شود که فرآیندهای نظارتی آنها بسیار ضعیف است.

ورود اتباع این هفت کشور و همه آوارگان به خاک آمریکا 27 ژانویه با صدور فرمانی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا موقتا ممنوع شد. البته اجرای این فرمان در حال حاضر با حکم قضایی متوقف شده و دادگاه تجدیدنظر در حال بررسی اعتراض دولت ترامپ به این حکم قضایی است.

جان کلی در جلسه استماع کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: «ما می خواهیم امکان مراجعه به حساب‌های شبکه‌های اجتماعی آنها را با رمز داشته باشیم.»

وی افزود: «کنترل‌های واقعی در این کشورها، در این هفت کشور، بسیار سخت است. اما اگر آنها به اینجا بیایند، ما می خواهیم بتوانیم بگوییم که آنها به چه پایگاه‌های اینترنتی مراجعه می کنند و رمز‌های خود را به ما بدهند تا ما بدانیم آنها در اینترنت چه کاری انجام می دهند.»

جان کلی در عین حال خاطر نشان کرد هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است اما این کنترل‌های تقویت شده قطعا در آینده به اجرا گذاشته خواهند شد حتی اگر این به معنای طولانی‌تر شدن مهلت صدور روادید باشد.

وی افزود: «اگر آنها واقعا می خواهند به آمریکا بیایند، همکاری خواهند کرد. در غیر اینصورت، نفر بعدی.»

52312

کد خبر 634011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =