۰ نفر
۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
یوفا خواهان ۱۶ سهمیه جام‌جهانی شد

تسنیم نوشت:اتحادیه فوتبال اروپا از فدراسیون جهانی فوتبال ۱۶ سهمیه برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ می‌خواهد.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) دقیقاً یک ماه پیش بود که اعلام کرد جام جهانی 2026 با 48 تیم برگزار خواهد شد. این اولین دوره جام جهانی خواهد بود که با 48 تیم برگزار می‌شود، این در حالی است که اکنون 32 تیم مجوز حضور در این رقابت‌ها را می‌گیرند.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در آخرین دوره جام جهانی یعنی 2014 برزیل، 13 نماینده در این مسابقات داشت، اما حالا یوفا در فرمت 48 تیمی شدن جام جهانی خواهان اضافه شدن سه سهمیه دیگر است.

السکاندر چفرین، رئیس یوفا امروز (پنجشنبه) در نشست اعضای کمیته اجرایی این نهاد سخنرانی و پیشنهاد اتحادیه فوتبال اروپا از فیفا مبنی بر افزایش سهمیه این قاره را مطرح کرد که تمامی اعضای کمیته موافق ارائه این پیشنهاد بودند.

 رئیس جدید یوفا معتقد است درخواست افزایش سهمیه اروپا از 13 به 16 تیم امری واقع‌بینانه است. او همچنین از فیفا خواسته در فرمت 48 تیمی هر یک از 16 تیم اروپایی را در 16 گروه مختلف پخش کند.

جیانی اینفانتینو پیش از گفته بود فوتبال ورزشی جهانی و فراتر از اروپا و آمریکای جنوبی است. او همچنین بیشتر روی افزایش سهمیه تیم‌های آسیایی و آفریقایی تأکید دارد.

جام جهانی 2026 قرار است در 16 گروه 3 تیمی برگزار شود و تعداد بازی‌ها از 64 به 80 افزایش خواهد یافت، اما برنده جام همانند گذشته 7 بازی انجام می‌دهد. به این ترتیب از هر گروه 2 تیم به مرحله یک‌شانزدهم نهایی صعود خواهند کرد.

همچنین در نشست امروز اعضای کمیته اجرایی یوفا مصوب شد که رئیس آینده فیفا حداکثر حداکثر در سه دوره چهار ساله (12 سال) بر مسند ریاست این نهاد بتواند تکیه بزند.

رؤسای پیشین اتحادیه فوتبال اروپا چنین محدودیتی نداشتند و برای مثال لنارت یوهانسون، رئیس پیشین یوفا به مدت 17 سال در این پست مشغول به فعالیت بود.

این محدودیت خدمتی شامل اعضای کمیته اجرایی یوفا هم می‌شود.

 

251 41

کد خبر 634459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =