۰ نفر
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱

مهر نوشت:قرار است آمریکا بر روی ۹۰ کالای وارداتی از اتحادیه اروپا، تعرفه ۱۰۰ درصدی وضع کند.

قرار است «دونالد ترامپ» بر روی یک سری از اقلام وارداتی از اتحادیه اروپا از قبیل انواع گوشت، شکلات، خردل، بلوط، گرد فلفل، موتورسیکلت، ماشین موزنی و کالاهای دیگری تعرفه ۱۰۰ درصدی وضع کند.

محصولات کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا بیشترین سهم را در فهرست جدید اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی به خود اختصاص داده اند.

دولت ترامپ اعلام کرده که به منظور حمایت از کشاورزان آمریکایی و نیز تنبیه اتحادیه اروپا برای مازاد تجارت ۱۳۶ میلیارد دلاری با ایالات متحده و نیز خودداری از واردات گوشت هورمونی گاو بهآمریکا این قانون را وضع خواهد کرد.

در سال ۱۹۸۸ میلادی، اتحادیه اروپا واردات گوشت هورمونی گاو از آمریکا را به این منطقه ممنوع کرد که این محدودیت شامل ۹۵ درصد از گوشت گاو تولید شده در ایالات متحده می شد.

بر همین اساس، در سال ۲۰۰۹ میلادی هم باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا بر سر برداشتن تحریم از اتحادیه اروپا به توافق رسید و اتحادیه اروپا نیز متعهد به واردات سالانه ۵۰ هزار تن گوشت گاوی بدون هورمون از آمریکا شد.

بر پایه این گزارش، اعمال تعرفه های احتمالی از سوی آمریکا که در حال حاضر در فرآیند بررسی قرار دارد می تواند سر آغاز یک جنگ تجاری از سوی آمریکا با اتحادیه اروپا باشد.

همچنین قرار است در روز چهارشنبه هفته جاری، از سوی وزارت بازرگانی آمریکا جلسه ای تشکیل شود تا اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی بر روی واردات ۹۰ محصول اروپایی که عمدتا کالاهای کشاورزی و پزشکی هستند، مورد بررسی قرار گیرد.

 

39224

کد خبر 635045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =