ایسنا نوشت: مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ به سختی تلاش می‌کند تا از جنجالی که بر سر تماس‌های او با مقام‌های روسیه پیش از روی کار آمدن رئیس‌جمهوری جدید آمریکا به وجود آمده، نجات یابد.

 به گفته مقام‌های آمریکایی، این تماس‌ها موجب نگرانی‌هایی در کاخ سفید شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های ارشد کاخ سفید در حال بررسی تماس‌های مایکل فلن، مشاور امنیت ملی آمریکا با روس‌ها و نیز بررسی این مساله هستند که آیا او درباره احتمال لغو تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه در صورت روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا سخن گفته است یا خیر.

در صورتی که این مساله ثابت شود، نقض قانونی است که دخالت شهروندان عادی در سیاست خارجی را منع می‌کند. مایکل فلن یک ژنرال بازنشسته ارتش آمریکاست و سابقا مدیر آژانس اطلاعات دفاعی بوده است. او که از حامیان ترامپ است، به شدت از ارتقای روابط آمریکا با روسیه دفاع می‌کند.

فلن در ابتدا هرگونه گفت‌وگو درباره لغو تحریم‌ها را با طرف‌های روس رد کرد و مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا هم مقابل دوربین‌ها رفت و در دفاع از فلن سخن گفت.

یک مقام‌ آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که اظهارات مایک پنس براساس گفت‌وگوی او با مشاور امنیت ملی آمریکا مطرح شده و احتمال دارد که پنس گمراه شده باشد. به گفته یک مقام آمریکایی دیگر، مایکل فلن از معاون ترامپ و سایر مقام‌ها به دلیل این اتفاق عذرخواهی کرده است.

به گفته برخی از مقام‌های کاخ سفید، مشاور امنیت ملی آمریکا در شرایط خطرناک و بحرانی قرار گرفته اما احتمال برکناری فوری او اندک است. با این وجود، مقام‌های دولتی نیز چندان از او طرفداری نمی‌کنند.

52310

کد خبر 635814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =