مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی از اعطای 835 وام قرض الحسنه به نیازمندان در صندوق امداد ولایت خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد کلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مددجویان در حوزه کارآفرینی، اشتغالزایی، اقتصادی و معیشتی با راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد برطرف می‌شود گفت: مردم و خیران استان تاکنون 683 میلیون ریال در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری کرده اند.

وی با بیان اینکه این صندوق با هدف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با شرایط آسان به مددجویان و اقشار آسیب پذیر جامعه راه اندازی شده است،گفت: پرداخت تسهیلات به دو روش عادی و ویژه به مددجویان و محرومان انجام می شود.

کلامی با اعلام اینکه 835 فقره وام از طریق صندوق امداد در سال جاری به مبلغ 29 میلیارد و 573 میلیون ریال به نیازمندان پرداخت شده است،افزود: از این تعداد 631 فقره وام کارگشایی،185 فقره وام خودکفایی و 19 فقره وام خیران بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با تاکید به اینکه بسیاری از مشکلات مددجویان در حوزه کارآفرینی، اشتغالزایی، اقتصادی و معیشتی با راه‌اندازی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد برطرف می‌شود،خاطرنشان کرد: هم اکنون 884 نفر از نیازمندان در نوبت دریافت تسهیلات از صندوق امداد هستند.

وی با بیان اینکه تمامی اقشار به ویژه خیران می توانند در صندوق امداد سپرده گذاری کنند،تصریح کرد: سپرده گذاری عادی از ۱۰ هزار تومان با نیت کمک به محرومان و بدون تعیین تعرفه سپرده از سوی سپرده گذار انجام می شود و در سپرده گذاری ویژه که از یک میلیون تومان است تعرفه سپرده از سوی سپرده گذار تعیین می شود.

کلامی با اشاره به اینکه کمیته امداد همواره تلاش می کند تا خدمات بی منت و با شرایط آسان به محرومان ارائه دهد،تاکید کرد: از تمامی مردم و خیران می خواهیم با سپرده گذاری در صندوق امداد این نهاد شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم آورند.

46

کد خبر 635856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =