ایرنا نوشت: فرماندار داراب در استان فارس گفت: با توجه به شدت بارندگی و تداوم آن و همچنین تکمیل ظرفیت سدهای تغذیه مصنوعی بالادست برخی روستاها و احتمال شکسته شدن آنها، شورای هماهنگی مدیریت بحران دستور تخلیه هفت روستا را صادرکرد.

عبدالرضا قاسمپور افزود: این روستاها شامل پاسلاری، زین آباد، رمبه، کوه سفید، شهرک بهار، گودشانه و شهرک فیروزآبادی هستند که بیشترین آب ها به سمت آنها جاری شده که این شورا تصمیم به تخلیه این روستاها گرفته است.

وی در ادامه گفت: برخی از این روستاها از 50 تا 100 درصد تخلیه شده و با اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته در هیچ کدام از این روستاها تا لحظه مخابره خبر خسارت جانی اعلام نشده است ولی بعضی از منازل تخریب شده است.

مهندس نریمانی مدیر راهداری شهرستان داراب نیز گفت: بیش از 100 نفر به همراه 60 دستگاه راهداری در حال خدمت رساندن به مردم داراب هستند و تمام راههای موصلاتی داراب باز است.

محمود حیدری مدیر هلال احمر داراب نیز گفت: تا امروز ظهر به بیش از 130 نفر از مردم داراب امداد رسانی صورت گرفته و چهار خودرو که در سیل گرفتار شده بودند را نجات داده ایم.

به گفته عابدی رئیس اداره هواشناسی داراب تا ساعت 12:30 دقیقه سه شنبه 26 بهمن ماه در شهر داراب 146 میلیمتر باران باریده که میزان بارندگی در سال زراعی جاری را به 255 میلیمتر رسانده است که نسبت به بلند مدت 30 درصد افزایش نشان می دهد.

وی بیشترین باران را در روستای لایزنگان با 218 میلیمتر اعلام کرده و گفت نوایگان و نصروان با 143 میلیمتر و 123 میلیمتر در جایگاههای بعدی هستند.

بارش باران در دو روز گذشته سبب جاری شدن رودخانه های خشک و آبشارهای زیبا شده که این امر مردم داراب را به بازدید از این رویداد کم نظیر کشانده است.

حسینیه ولی عصر داراب و اکثر حسینیه ها و مدارس آماده اسکان اضطراری است.

براساس برخی بررسی ها مشابه این چنین بارندگی و جاری شدن سیل به سال 1365 برمی گردد که در آن موقع 240 میلیمتر در داراب باران آمده بود.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 636377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =