خانه ملت نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است مطالبی که در مورد جشن خانه سفیر سوئد مطرح شده، لاطائلات روزنامه‌های هتاک است.

مصطفی کواکبیان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 26 بهمن) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 110 قانون اساسی طی اخطاری در پاسخ به تذکر ابطحی نماینده مردم خمینی شهر درخصوص شرکت دو وزیر در جشن خانه سفیر سوئد گفت: خداوند در قرآن می فرماید: " اجتَنِبُوا کَثِیراً مِنَ الظَّنِّ اِنَّ بَعضَ الظَّنِّ اِثمٌ"، اما یکی از نمایندگان یک مشت لاطائلات که در روزنامه های هتاک و بدون بررسی منتشر شده را در صحن مطرح کردند در حالی که رادیو امروز در بخش خبری ساعت 14 آن را تکذیب کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: ماجرا از این قرار است که بخش خصوصی جلسه ای با مقامات سفارتخانه سوئد در خصوص برخی قراردادها داشته که اصل این قراردادها به امضای رئیس جمهور رسیده است. ضمن آنکه آنها یک مراسم ملی داشتند، اما این نماینده محترم به حضور دو وزیر در این مراسم اشاره کرده اند.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید از این مسئله به راحتی بگذریم چرا که ممکن است در پشت پرده مسائلی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر واقعا مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی ماموریت داده و گفته می شود کشور سوئد در ایران خوشنام هست، چرا به وزیر امور خارجه که اصلا در این مراسم نبوده است، توهین می شود؟ و اگر این وزیر و دیگر وزرا قابل اعتماد نیستند، خب بگویید مقابله کنیم.

ابطحی: آقای کواکبیان به مجلس توهین کرد

همچنین در ادامه ابطحی با بیان اینکه اخطای نماینده تهران درخصوص تذکر وی به حضور وزرا در خانه سفیر سوئد ارتباطی با اصل 110 قانون اساسی ندارد، گفت: متاسفانه ایشان از کلمه لاطائلات استفاده کردند که این توهین به مجلس است، اما رئیس محترم مجلس موضعی نگرفتند.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: آقای کواکبیان ما را متهم به گفتن لاطائلات کردند در حالی که خبر این ماجرا در همه رسانه ها و عکس های حضور در مراسم حرام پخش شده و موجود است. حالا باید گفت چه کسی لاطائلات می گوید، اینجانب یا کسی که باید دست از قصور بردارد.

وی با بیان اینکه جلسه بخش خصوصی با سفیر سوئد چه ارتباطی با وزرا دارد؟ از رئیس مجلس خواست تا به مصطفی کواکبیان تذکر جدی دهد چرا که معتقد است او برای چندمین بار اقدام به بیان تذکراتی در این باره کرده است.

لاریجانی: 2 درصد حرف‌های آقای کواکبیان را متوجه می‌شدم

بنابر این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: صدای آقای کواکبیان آنقدر بلند بود که من تنها دو درصد از حرف های او را می شنیدم. در واقع مشکل این بود که من متوجه صحبت هایش نمی شدم.
64213

 

کد خبر 636436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • شمس تبریزی A1 ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
  10
  آقا بحث حرام و حلال بودن مجلس سفیر نبوده. چرا آدرس غلط می دهید. مقامات ایران زمانی که به کشور خارجی می روند، همین وضعیت است. ثانیا آقای کواکبیان بدانند بحث جشن مطرح نیست. در عکسها مشخص بود که دارند توافق هایی را امضا میکنند. در مراسم جشن که امضای قرار داد نمی کنند. سوال این است که چرا در منزل سفیر این کار را انجام دادند؟ می رفتن در سعدآباد یا جایی دیگر این کار را انجام می دادند. یک کشور 9 میلیون نفری حق ندارد معیارهایش را به ما که 80 میلیون هستیم تحمیل کند. اگر قراردادها برای ما منفعت دارد، برای او هم منفعت دارد و شاید بیشتر از ما. دوست ندارد، میتواند بکشد پشت دوری.
  • بی نام A1 ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
   34
   فضای تند و بدور از عقلانیت و احساسی برخورد کردن درست نیست تخریب جناحی اشتباه است و تا ب کی؟؟
  • بی نام IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
   3
   واسه هم یادگاری نوشتن
 • بی نام A1 ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
  32
  آقا سوئد کشور خوبیه و یکی از معدود کشورهایی که با ما مثل جذامی‌ها رفتار نمیکنه. خواهشا سوئد رو هم نپرونید.
 • بی نام A1 ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
  1
  این اقای ابطحی نماینده شهر مانیست برخودش حرف زده