رودرو با بازیکنی که می‌گویند ادین هازارد استقلال است

وینگر راست استقلالی‌ها می‌گوید لقب هازارد را طرفداران به او داده‌اند.

سعید اکبری ؛ بهنام برزای یکی از آن جوان های خوب استقلال است. او بیرون از زمین با درون بسیار متفاوت است. در زمین، برزای مثل یک جنگجو می ماند. می زند، می خورد و اصلا شخصیت آرامی ندارد. بیرون از زمین ولی او بسیار آرام است. پسری مودب و خوش برخورد. برزای که میهمان کافه خبر بود، درباره پیشرفتی که امسال داشته و وضعیت استقلال حرف هایی خواندنی زد.

دیدید مساوی نشد

امیدوارم مردم ایران از تماشای دربی لذت برده باشند. هدف اول ما این بود که بتوانیم یک بازی آبرومندانه و خوب انجام دهیم. فکر می کنم همه از دیدن دربی لذت بردند. حساسیت های زیاد مسابقه مانع از این نشد که دو تیم بخواهند برنده باشند. قبل از بازی می گفتند دربی قطعا مساوی می شود ولی نشان دادیم که این حرف ها اصلا درست نیست.فعل خواستن را صرف کردیم
وقتی یک بر صفر عقب افتادیم شاید خیلی ها فکر می کردند با اختلاف بازی را ببازیم. طبیعی هم بود. فقط 4 دقیقه از مسابقه گذشته بود که پرسپولیس گل زد. ولی ما اصلا نگران نبودیم. در تمرینات خیلی کار کرده بودیم. راه رسیدن به دروازه پرسپولیس را می دانستیم. آقای منصوریان هم در مصاحبه اش این را گفت که ما اصلا شانسی گل نزدیم، بلکه طبق برنامه به گل رسیدیم. تیم ما جوان است و خیلی ها فکر می کردند نمی توانیم به بازی برگردیم ولی برگشتیم. نه یک گل که سه گل زدیم تا فعلا خواستن را به معنای واقعی صرف کنیم.

غیر طبیعی نبود
عقب نشستن مان در نیمه دوم اصلا غیر طبیعی بود. به هر حال سه گل جلو بودیم. پرسپولیس می خواست گل های خورده را جبران کند. این تیم هجومی است و اصلا نمی خواست در آزادی ببازد. امسال تیمی نبوده که بتواند به پرسپولیس در یک مسابقه گل بزند به همین خاطر می خواستند حداقل بازی را به تساوی بکشند.

دفاع کردن ساده نیست
این را اصلا قبول ندارم که می گویند ما اتوبوسی دفاع کردیم. دفاع کردن کار راحتی است؟ خیلی از تیم ها جلوی رئال و بارسا دفاع می کنند ولی باز هم گل می خورند. پس این حرف درست نیست که می گویند دفاع کردن ساده است و فقط باید به بازیکنان تان بگوئید در محوطه جریمه باشند. ناهماهنگی خودش می تواند مشکل ساز باشد. ما نشان دادیم که راه دفاع کردن را بلدیم. برنامه 90 هم نشان داد که چطور فضاها را بسته بودیم و با برنامه جلو رفتیم.

اگر موقعیت طارمی گل می شد
پرسپولیس اگر اوایل نیمه دوم گل می زد، مطمئن باشید ما هم دیگر عقب نمی نشستیم که ببازیم. چون من شنیدم که می گفتند اگر مثلا موقعیت طارمی گل می شد، پرسپولیس بازی را می برد. استقلال در نیمه اول نشان داد هر وقت اراده کند می تواند گل بزند. حالا چرا فکر می کنید اگر طارمی گل می زد ما دیگر حمله نمی کردیم؟ شک نکنید ما هر لحظه که احساس می کردیم در خطر افتاده ایم و شاید بازی مساوی شود، مثل نیمه اول بازی می کردم و می توانستیم گل بزنیم.

درگیری ها بزرگ شد

درگیری های بازی به نظر من خیلی غیر طبیعی بود. شما بازی های الکلاسیکو را دیده اید. در بازی همه نوع درگیری وجود دارد. همدیگر را هول می دهند. با هم درگیری لفظی پیدا می کنند ولی اینقدر حساسیت نیست. من قبول دارم اگر این اتفاق ها نمی افتاد بهتر بود ولی چیز عجیبی نیست که بخواهیم بازیکن محروم کنیم. باید بپذیریم که در فوتبال این برخوردها هست. مگر می شود بازی حساس باشد و تنش نباشد؟ دو تیم میلیون ها هوادار دارند و همه برد می خواهند. به خاطر همین بازیکنان در زمین با همه وجود بازی می کنند و گاهی ممکن است بحث باشد. به نظرم نباید یکسری اتفاقات را خیلی بزرگ کرد. اتفاقات دربی خیلی بزرگ شد.


ماجرای فصل قبل
پارسال می گفتند استقلال خوب بازی نمی کند. خب ما هم به عنوان بازیکن تیم این چیزها را می شنیدیم ولی برای ما نتیجه مهم بود. دیدید که با همان سبک حتی به فینال جام حذفی هم رفتیم و متاسفانه نشد قهرمان شویم. در لیگ برتر هم تا هفته های پایانی صدرنشین بودیم. به نظرم اگر سال قبل قهرمان حذفی می شدیم هواداران راضی می شدند ولی با بدشانسی فینال را باختیم. اما این را فراموش نکنید که نیمچه سهمیه ای برای آسیا گرفتیم که به نظرم بد نبود و خدا را شکر با شکست السد توانستیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان برسیم.

آقای قلعه نویی زنگ زد که بیا
آمدن من به استقلال خیلی ساده اتفاق افتاد. زمانی که در راه آهن بودم آقای قلعه نویی زنگ زد و گفت اگر به استقلال بیایی خوشحال می شویم. به همین سادگی من به استقلال رفتم. اولین بار وقتی در تمرین تیم حاضر شدم، خیلی به من روحیه دادند.بزرگان زیادی در استقلال حضور داشتند و من می شنیدم که می گفتند بهنام کاپیتان تیم ملی امید است. اوایل استرس داشتم ولی با کمکی که با تجربه ها کردند مشکلم حل شد. جو استقلال با جو راه آهن یا صنعت نفت خیلی فرق دارد. اینجا ما کلی تماشاگر داریم. اصلا یه حس و حال جدید بود...

اعتماد به علی آقا درست بود
آقای منصوریان امسال به جوان ها اعتماد کرد. با تجربه ها هم کنار جوانان بودند و همه اینها در کنار هم باعث شد تا جوان های استقلال بتوانند رشد کنند. امسال در اکثر باشگاهها بازیکنان جوان آمده اند. شما به سپاهان، پرسپولیس و تیم های دیگر نگاه کنید. یک جورهایی جوان ها شده اند ستون فوتبال ما. البته این با تجربه ها هستند که واقعا کمک می کنند این جوان ها به پیشرفت برسند. الان می بیند که مربیان بیشتر به بازیکنان جوان بها می دهند و این نسبت به گذشته بیشتر شده است.

به من گفتند صبور باش
من امسال سه هفته اول بازی نکردم. همه اش نیمکت نشین بود. در هفته چهارم بود که 15 دقیقه بازی کردم و گل زدم. بعد از آن دوباره به من بازی نرسید تا دیدار صبا. دفاع راست بازی کردم. این برای اولین بار در استقلال اتفاق افتاد. خدا را شکر خوب کار کردم. بعد از بازی صبا دیگر بازی نکردم تا اینکه دو بازی آخر نیم فصل توانستیم دوباره برای استقلال گل بزنم. اینجا باید از هواداران استقلال یک تشکر کنم که همه جوره پشت من بودند تا بتوانم دوباره برگردم و خوب بازی کنم. از نیم فصل دوم هم آقای منصوریان به من اعتماد زیادی کرده و امیدوارم تا اینجا جواب اعتمادش را داده باشم. راستش در روزهایی که بازی نمی کردم، خیلی ها به من می گفتند صبور باش. تمرین کند و جوابش را می گیری. الان به بازیکنان جوان مثل خودم هم چنین توصیه ای می کنم. من هم بالا و پائین زیاد داشته ام ولی یاد گرفته ام تمرین کنم. تمرین کلید حل تمام مشکلات است.

کاپیتان هاماربی گفت به تیم ما بیا
فعلا تمام تمرکزم را روی بازی های استقلال گذاشته ام و به این فکر می کنم که همراه با تیم موفق باشیم. درباره پیشنهادهای خارجی زیاد در جریان نیستم چون همانطور که گفتم می خواهم فقط تمرین کنم و در استقلال موفق باشم. امسال عید وقتی به سوئد رفتیم، من توانستیم مقابل هاماربی بازی کنم. بعد از بازی کاپیتان این تیم به من پیغام داد که وضعیت قراردادت چطور است؟ می توانی به تیم ما بیایی؟ من گفتم با استقلال قرارداد دارم. قبل از آن هم که باشگاه ختافه اسپانیا پیشنهاد داده بود. رسما دعوتنامه فرستادند ولی آقای مظلومی سرمربی وقت تیم با این مسئله مخالفت کرد. ولی دوست دارم یک روز از باشگاه بزرگ استقلال به اروپا بروم.

زمان نیاز داشتیم
الان مشخصی شد که باشگاه کار درستی انجام داد و از علی آقا حمایت کرد. کلی تغییر داشتیم و آقای منصوریان مدام می گفت زمان نیاز دارد. حرفش کاملا درست بود. مگر می شود 7،8 نفر در ترکیب تیم عوض شوند و از همان هفته اول هماهنگ کار کنیم؟ ما نیاز به زمان داشتیم و خدا را شکر باشگاه هم از آقای منصوریان حمایت کرد. جواب این اعتماد را هم گرفتند. دیدید که در نیم فصل دوم ما چقدر متحول شدیم و حتی توانستیم دو بازی خیلی سنگین یعنی السد و پرسپولیس را پشت سر هم ببریم.

اسماعیلی را کم داشتیم
من و فرشید اسماعیلی خیلی به هم نزدیک هستیم. روزهای اولی که فرشید آمده بود سعی می کردم راهنمایی اش کنم. به نظر من استقلال فقط یک فرشید اسماعیلی کم داشت. دیدید که چقدر خوب تا اینجا برای تیم کار کرده است. فرشید می تواند بهتر از اینها هم شود. سبک فوتبال او طوری است که می تواند جزو بازیکنان فراموش نشدنی باشگاه باشد.

آرزوی رسیدن به تیم
رسیدن به تیم ملی یکی از آرزوهای من است. البته رقابت بین همه زیاد است. امیدوارم این شانس را به دست بیاورم تا در تیم ملی شاگرد آقای کی روش باشم. تعریف های زیادی از کارش شنیده ام. حضور در تیم ملی ایران هم برای من افتخار بسیار بزرگی است.

به من می گویند هازارد
هواداران به من لقب بهنام هازارد را داده اند. لطف دارند. اول نمی دانستم چرا این اسم را روی من گذاشته اند بعد دیدم که می گویند سبک بازی ات شبیه به اوست. هازارد بازیکن بزرگی است و مثل او در فوتبال دنیا کم داریم. هواداران هم لطف می کنند این لقب ها را می گذارند ولی دوست دارم بهنام برزای باشم و در حد و اندازه های خودم خوب بازی کنم.

252 43

 

 

کد خبر 636939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =