استاندار اردبیل گفت:خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران علاوه بر وظیفه سازمانی واداری، تکلیف شرعی است چرا که شهدا جان خود را برای تامین امنیت کشور فدا کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ مجید خدابخش استاندار اردبیل در دیدار با عباسپور معاون بهداشت ودرمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه امنیت و اقتدار کشورمان مرهون جان فشانی و ایثارگری های شهدا،ایثارگران وجانبازان است و این ایثارگری ها با تقدیم شهدای مدافع حرم به قوت خود باقی است ، اظهار داشت:خدمت به خانواده شهدا ،ایثارگران و جانبازان نه تنها یک وظیفه سازمانی واداری است بلکه تکلیف شرعی است.

دکتر خدابخش با اشاره به ضرورت اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه گفت:برگزاری مراسم ویژه و متمرکز کنگره شهدای ارتش استان برای اولین بار دراستان ، یادواره های شهدای استان با محوریت شهدای شاخص کشوری استان اردبیل ، اختصاص اعتبار لازم برای مرمت وبازسازی مزار شهدا اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه فرزندان شاهد از معافیت های مالیاتی و بیمه ای برخوردارند از به کارگیری فرزندان شاهد کم سواد در واحدهای تولیدی استان خبر داد و پرداخت مطالبات معوق ایثارگران ،حل مشکلات بیمه جانبازان وایثارگران ، حل مشکل مسکن فرزندان شهدا را از جمله اقدامات در جهت حل مشکلات خانواده شهدا ،ایثارگران و جانبازان استان برشمرد.

دکتر عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امورایثارگران کشور نیز هدف از سفر خود به استان اردبیل را حل مشکلات بیمه ای و بیمه تکمیلی خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران و موضوع مراقبت و پرستاری از والدین شهدا اعلام کرد واظهار داشت:استان اردبیل اقدامات خوبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت مقام شامخ شهدا انجام داده است.
عباسپور گفت:المان های شهری و نصب تصاویر شهدا در معابر اردبیل اقدام ارزشمندی در جهت ترویج فرهنگ ایثار وشهادت است.

وی افزود:از گلزارهای شهدای استان بازدید شد و بخش عظیمی از گلزار شهدا در استان اردبیل مرمت و بازسازی شده است.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به تحصیلات عالیه ایثارگران گفت:ایجاد زمینه حضور ایثارگران در مراکز دانشگاهی ،ایجاد و تقویت مجتمع های فرهنگی ورزشی با هدف ارتقاء سطح سلامت روحی و جسمی جانبازان و ایثارگران مراقبت و پرستاری از والدین شهدا از جمله اقدام معاونت بهداشت ودرمان بنیاد شهید وامورایثارگران کشور است .

وی ثبت خاطرات شهدا و تدوین طرح ارتقاء سطح خدمات رسانی به جامعه ایثارگری را از دیگر برنامه های در دست اجرای بنیاد شهید کشور عنوان کرد.

 

46

کد خبر 637076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =