ضرورت تشکیل انجمن های محلات در سکونت گاه های ناکارآمد

در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و رفع برخی مشکلات در مناطق و سکونت گاه های غیر رسمی و ناکارآمد، تشکیل و ایجاد انجمن های محلات و تشکل های غیر دولتی با رویکرد فرهنگی ضروری است.

به گزارش خبرآنلاین ،رسول بیات، فرماندار شهرستان زنجان اظهار کرد: عمده ترین آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، فرار از منزل، کودکان خیابانی و بروز جرائم مختلف در مناطق ناکارآمد صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته در برخی از این مناطق ناکارآمد شهر، طرح و نقشه مناسبی از لحاظ شهری و فرهنگی تدوین می شد، امروز این مناطق، دیگر جزء مناطق ناکارآمد و حاشیه نشین شهر نبودند.

فرماندار زنجان تاکید کرد: با تعیین چشم اندازی بر اساس اسناد فرادستی ملی برای به سازی مناطق ناکارآمد و همکاری بین بخشی نهادها و دستگاه های اجرایی در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت و منطبق بر اجرای پروژه های مشترک، می توان بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی این مناطق ناکارآمد را بررسی و حل کرد.

بیات افزود: متاسفانه مناطق ناکارآمد شهر زنجان فاقد امکانات رفاهی و ورزشی لازم هستند که در این زمینه باید دستگاه های اجرایی با اختصاص زمین لازم و مناسب به منظور ایجاد چنین فضاهایی، اقدامات اساسی انجام دهند.

فرماندار زنجان خاطر نشان کرد: توانمند سازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ساکنان مناطق ناکارآمد و آموزش در زمینه اشتغال و مهارت آموزی اجتماعی افراد در این مناطق ضروری است.

46

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 637863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =