ابتکار: همدان در استفاده از انرژی خورشیدی در کشور پیشگام است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: استان همدان در زمینه محیط زیست گام های خوبی برداشته و امروز همدان در انرژی های خورشیدی در کشور پیشگام است.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر معصومه ابتکار، که در شورای اداری استان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: حرکت های قابل قبول و خوبی به سمت اهداف ملی محیط زیستی در همدان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه، همدان در کشاورزی و در مهار چاه های غیر مجاز کارهای خوبی انجام داده است، خاطرنشان کرد: تالاب آق گل بسیار زیبا است و ارزش و میراث طبیعی استان به شمار می آید که باید از آن حفاظت شود و البته کارهای خوبی درجهت احیای ان انجام شده است.


رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور تصریح کرد: سیاستهای کلی محیط زیست بسیار هوشمندانه و به منظور مشارکت همه در حفاظت از محیط زیست تنظیم شده است.

وی با اعلام اینکه در برنامه ششم توسعه کشور به شاخص های محیط زیست و برنامه های زیست محیطی توجه ویژه شده است، اظهار داشت: ابلاغ سیاستهای محیط زیست از سوی رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه دولت در برنامه ششم به محیط زیست با برنامه رشد پایدار جهانی همگام شده است که این یک فرصت برای ایران است.

دکتر ابتکار، توسعه انرژی های تجدید پذیر همراهی با جامعه جهانی در کاهش گازهای گلخانه ای و هم راستا با اقتصاد بدون کربن را از اهداف سازمان مطبوع خود دانست و گفت: دکتر روحانی به خوبی معضلات محیط زیست را تشخیص دادند و محیط زیست را در اوج شرایط نامناسب اقتصادی، در اولویت کشور قرار دادند.


وی تاکید کرد: اقتصاد سبز به دستور ريیس جمهور در دستور کار تمام دستگاهها قرار گرفته تا رشد اقتصادی کشور ملازم با تخریب آب و خاک و همراه آلایندگی ها نباشد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه کشورها امروز به دنبال رشد سبز در اقتصاد هستند، یادآور شد: باید تلاش شود در کنار حفاظت از میراث فرهنگی از میراث طبیعی نیز حراست و حفاظت کنیم.

وی جایگاه همدان را بین المللی دانست و گفت: پیشنهاد کرده ام در همدان hse را فراگیر کنیم چرا که اگر این سامانه باشد، حوادث بسیاری در استان قابل پیشگیری خواهد بود.

دکتر معصومه ابتکار عنوان کرد: گزارش ها نشانه جهت گیری خوب در همدان برای حفاظت از محیط زیست است و این امر می تواند برد رتبه بندی های بین المللی را برای همدان فراهم کند.

وی افزود: استان همدان یک سرمایه انسانی ارزشمند دارد که در راس آن مهندس نیکبخت استاندار پرتلاش با نگاه خاص به توسعه پایدار آن کمک و مدیریت می کند.

 

46

کد خبر 638754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =