خانه ملت نوشت: رئیس سازمان سینمایی با انتقاد از نحوه برخورد صداوسیما با سینما از مجلس خواست در این خصوص ورود کند تا مطالبات و وظایف طرفین شفاف‌سازی شود.

حجت الله ایوبی درخصوص ضرورت ایجاد راهکاری برای بهتر شدن رابطه صداوسیما با سینماگران و تبلیغ فیلم‌های سینمایی از طریق رسانه ملی، گفت: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در این خصوص به سازمان سینمایی و سینماگران یاری رسانند؛ درواقع این موضوع یکی از اصلی‌ترین مطالبات سینماگران از مجلس محسوب می‌شود چراکه حدود 4 سال به زبان‌های مختلف -مکتوب و شفاهی- با مسئولان رسانه ملی درخصوص تبلیغ مناسب فیلم‌های سینمایی مکاتبه کرده‌ایم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

خصومت رسانه ملی با سینما در ایام جشنواره فیلم فجر بیشتر نمایان شد

رئیس سازمان سینمایی با ابراز امیدواری از اینکه سینما و تلویزیون با هدف پیشرفت امور فرهنگی در کنار هم قرار گیرند با تاسف از اینکه تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده، افزود: متاسفانه خصومت رسانه ملی با سینما در برخی از برنامه‌های تلویزیونی در ایام جشنواره بیشتر نمایان شد و موجبات ناراحتی هنرمندان را فراهم کرد.

باید منشوری میان سینما و تلویزیون امضا شود

وی افزود: امیدواریم رسانه ملی ایران نیز مانند همتایان خود در کشورهای صاحب سینما به تعهدات خود در قبال سینما عمل کند البته باید «منشوری» میان سینما و تلویزیون همچون جهان پیشرفته امضا شود و در این منشور مطالبات و وظایف طرفین شفاف‌سازی شود.

کدام یک از ادعای افخمی و فراستی در رابطه با جشنواره درست از آب درآمد؟

ایوبی درخصوص ادعای یک منتقد سینما مبنی بر اینکه انتقادهای او و مجری برنامه هفت رای داوران جشنواره فیلم فجر را تغییر داده و این به معنای زیرسوال بردن استقلال و اعتبار جشنواره است، گفت: باید پرسید؛ کدام یک از ادعای آقایان افخمی و فراستی در رابطه با جشنواره درست از آب درآمد که این ادعایشان درست باشد تا بشود به آن استناد کرد؟

انصراف برخی از نامزدها از حضور در عرصه رقابتی جشنوراه فیلم فجر، غیرحرفه‌ای و ناشیانه بود

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: سطح داوران بسیار بالاتر از این است که بخواهند تحت تاثیر صحبت‌های این آقایان قرار بگیرند و برای اثبات آزادگی داوران همین بس که انصراف غیرحرفه‌ای و ناشیانه برخی از نامزدها از ادامه مسابقه،هیچ تاثیری بر رای داوران نگذاشت.

5858

کد خبر 638890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
    5 0
    همین که دست پاچه شدید و دو سه تا جایزه برای ماجرای نیمروز و ویلایی ها دست و پا کردید نشون میده که حرف ها شون درست و تاثیر گذار بوده