تسنیم نوشت: منابع آگاه از دیدار استیو بانون استراتژیست ارشد کاخ سفید با یک دیپلمات ارشد آلمانی پیش از سفر اخیر مایکل پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به بروکسل خبر می‌دهند.

به گزارش رویترز، منابع آگاه به مذاکرات اعلام کردند که در هفته قبل از سفر مایکل پنس معاون رئیس جمهور آمریکا به بروکسل، استیو بانون استراتژیست ارشد کاخ سفید با یک دیپلمات آلمانی دیدار داشته و پیام متفاوتی را در مقایسه با اظهارات پنس در جمع رهبران اروپایی بیان کرده است. پنس در بروکسل و در دیدار با رهبران اروپایی بر پایبندی آمریکا به تعهدات خود در قبال اتحادیه اروپا تاکید کرده است.

منابع آگاه افزودند: بانون در دیدار با سفیر آلمان در واشنگتن تاکید کرده است که اتحادیه اروپا یک ساختار ناقص است و او از روابط با اروپا بر اساس یک ساختار دوجانبه حمایت می کند.

دولت آلمان و پیتر ویتیگ سفیر آلمان حاضر به اظهارنظر در این خصوص نشده اند. یک مقام کاخ سفید نیز در پاسخ به سئوال رویترز، برگزاری این دیدار را تایید کرد ولی گفت: اطلاعاتی که به رویترز منتقل شده، دقیق نبوده و این تنها یک دیدار 3 دقیقه ای بوده است.

منابع آگاه افزودند: دیدار بانون با سفیر آلمان طولانی بوده و وی درباره دیدگاه های جهانی اش صحبت کرده است. پیام بانون در این نشست، مشابه با اظهاراتش در کنفرانس 2014 در واتیکان بوده است.

در آن کنفرانس نیز بانون از جنبش های پوپولیستی در اروپا حمایت کرده بود و عدم اعتقاد خود به شیوه فعلی اداره اتحادیه اروپا را بیان نموده بود.

یک منبع آگاه دیگر نیز گفت: در این نشست، بانون این دیدگاه را تایید کرده است که آلمان و شرکای اروپایی اش باید برای اتخاذ یک سیاست خصمانه در قبال اتحادیه اروپا آماده باشند.

یک منبع آگاه نیز تاکید کرد: به نظر می رسد در کاخ سفید این درک وجود ندارد که سست شدن اتحادیه اروپا تبعات زیادی به بار خواهد آورد.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا شنبه در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ به متحدان اروپایی قول داده است تا ایالات متحده به تعهد ناگسستنی با ناتو پایبند باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: آمریکا همواره بزرگترین متحد شما بوده و خواهد بود. مطمئن باشید که رئیس جمهور ترامپ و مردم ما به تعهد خود در قبال ناتو پایبند خواهند بود. حمایت آمریکا از اروپا و ناتو مداوم خواهد بود چرا که ما ارزش های مشترکی مثل دموکراسی، آزادی و حقوق بشر داریم.

ترامپ پیش از این در اظهاراتی جنجالی ناتو را یک سازمان منسوخ ارزیابی کرده و تهدید نموده است که تعهدات در قبال ناتو را بازنگری خواهد کرد.

52310

کد خبر 639294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =