ایلنا نوشت: دستجردی از انصراف خودش به همراه باهنر، حداد عادل و چمران از کاندیداتوری ریاست جمهوری‌ خبر داد.

 مرضیه وحید دستجردی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازوکار قرارگرفتن جلیلی در بین کاندیدای امروز جبهه مردمی چیست با توجه به اینکه اعلام کردید او هنوز شرایط جبهه مردمی را نپذیرفته، گفت : سازوکار این است که از تعداد ۵۰ نفری که از بین ۳ هزار نفر معرفی شدند، ۲۷ نفر باقی و مورد رای قرار می‌گیرند.

او افزود: دلیل آن این است که ۲۳ نفر انصراف دادند و از دور خارج شدند در این تعداد ۲۷ نفر که جلیلی هم در بین آنها است به آرای عمومی گذاشته می‌شوند. در فاصله بین مجمع اول و دوم شورای مرکزی که امروز رای می‌آورند با ده نفری که بالاترین آرا رادر این جمع دارند، با آنها مذاکره می‌کنند.

دستجردی در پاسخ به اینکه آیا زاکانی مسئول جمع‌آوری نیروهای استانی بود، گفت: مسئول ستاد اجرایی جبهه مردمى ذوالقدر است به همین خاطر شورای استانی و شهری را مدیریت می‌کردند و ۴۵۰ شورا تشکیل شد که مرکزیتی را در ستاد اجرایی تهران معرفی کردند که از همه کسانی که در استان‌ها بودند، دعوت به عمل آمد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره اینکه تا چه حد مطمئن هستید می‌توانید کاندیدای قدرتمندی در برابر روحانی معرفی کنید که رای آور باشد، گفت: مهم نیست که در برابر روحانی یا در برابر فرد دیگری قرار گیریم بلکه وضع موجود باید تغییر کند بنابراین باید فردی کاندیدا باشد که مردمی بوده و معتقد به قدرت‌های مردمی باشد.

او در مورد انصراف افراد از کاندیداتوری در جبهه مردمی بیان کرد: ۵۰ نفر کلا از جانب مجمع عمومی از طریق سامانه که از طریق کانال مرتبط بودیم، معرفی شدند که با این پنجاه نفر ظرف این مدت مذاکراتی صورت گرفت که آنهایی گفتند به هیچ وجه جز کاندیدای ریاست جمهوری نیستیم آنها حذف شدند و ۲۷نفر باقی ماندند و امروز بین ۲۷نفر رای گیری می‌شود.

دستجردی تاکید کرد: از افرادی که برای کاندیداتوری انصراف دادند، باهنر، چمران، بنده و حدادعادل قطعا اعلام کردیم کاندیدا نخواهیم شد. قالیباف جز ۲۷ نفری است که قرار است در مورد او رای‌گیری شود. البته باید گفت جزو ۵۰ نفر حجت‌الاسلام رییسی هم قرار داشت اما اطلاع ندارم تا اکنون انصراف دادند یا خیر

2929

کد خبر 639695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
  5
  چه اشخاصی چه اعتماد به سقفی واقعا قالیباف مردمیست، جلیلی مردمیست مایه مباهاتست میزان مردمی بودن اینها به رای گذاشته شود تشکیلاتی که ذاکانی و .... میگردانند پیداست مافوق مردمیست
 • بی نام RO ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
  4
  امیدوارم هر کی شد بشه فقط قالیباف نشهچرا که این مرد تو اداره صحیح و اصولی یه شهر تهران مونده حالا وای بروزی که بخواد کل مملکت رو بچرخونهتهران از زمانی که این آقا شهردار شده تا حالا یروز رنگ آسایش رو ندیده و به سبب تصمیمات اشتباه ایشون رسما شده "مجمع الدهات"
 • عباسی A1 ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
  1
  آیت ا... رئیسی شخصیتی کاریزماتیک دارد و سابقه مدیریت ایشان حاکی از صدق وصفا و بینش عمیق اوست ومهم تر این که مورد وثوق مقام معظم رهبری نیز هست