نخستین تجربه بازیگری دو شاعر مشهور ایران

ایسنا نوشت: رسول یونان گفت: فیلم «فلامینگو شماره 13» ذاتا افسانه است و مردم افسانه را دوست دارند.

فیلم «فلامینگو شماره 13» که سال 1389 تولید شده اولین تجربه حمید علیقلیان در مقام کارگردانی است و به تازگی پس از گذشت بیش از پنج سال بر پرده سینماها رفته است. در این فیلم شمس لنگرودی و رسول یونان ـ دو شاعر ـ برای اولین‌بار به عنوان بازیگر مقابل دوربین اسماعیل آقاجانی قرار گرفتند.

رسول یونان که علاوه بر بازیگری، نویسنده این فیلم هم بوده است، به بهانه اکران این فیلم در گفت‌وگویی کوتاه بیان کرد:‌ «فلامینگو شماره 13» یکی از داستان‌های من از مجموعه‌ای به نام «کلبه‌ای در مزرعه برفی» بود که چند سال قبل منتشر شد و طبق نظر تهیه‌کننده و کارگردانی که قصد ساخت فیلمی از این داستان را داشتند، آن را به فیلمنامه تبدیل کردم.

او گفت: این داستان ذاتا افسانه است و ما برای اینکه این داستان را افسانه کنیم المان‌ها و نشانه‌هایی از داستان‌های قفقاز را هم به آن اضافه کردیم. البته معتقدم مردم افسانه را دوست دارند آن هم به این دلیل که باور کردنی نیستند و گاهی آدم‌ها باور نکردنی‌ها را بیشتر دوست دارند.

یونان درباره اینکه اکران این فیلم پس از چند سال و اینکه آیا ممکن بود نمایش آن در زمانی زودتر پروژه‌های سینمایی بیشتری را برایش به همراه داشته باشد؟ گفت: به نظرم وقتی زمان هر چیزی برسد خودش اتفاق می‌افتد و زمان اکران این فیلم هم الان بوده است. البته من هیچگاه در کنار ادبیات، شعر و داستان از سینما غافل نبودم و پیش از این هم چند فیلم کوتاه و مستند هم ساخته‌ام. ضمن اینکه در یک فیلم بلند سینمایی دیگر هم بازی کرده‌ام که زمان اکران آن مشخص خواهد شد.

این نویسنده و شاعر با اشاره به اینکه تجربه همکاری با شمس‌ لنگرودی در فیلم «فلامینگو شماره 13» برایش اتفاقی جالب بوده است، درباره تمایلش به ادامه بازیگری گفت: من دوست دارم زندگی را ادامه دهم مخصوصا زندگی‌ای که پر از رویا باشد، یعنی زندگی‌ای که پر از نور، کلمه و مکان‌های کشف نشده باشد.

«فلامینگو شماره 13» اولین فیلم بلند حمیدرضا علیقلیان محسوب می‌شود که فضایی شاعرانه دارد و روایت آن تلفیقی از افسانه و واقعیت است و شمس لنگرودی نیز در آن نقش یک شاعر و استاد پیر را ایفا کرده است. تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهده هومن احمدی توفیقی بوده و باران زمانی، پیمان مقدم، و علیرضا قادری از بازیگران این فیلم هستند.

58241

کد خبر 639911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =