تسنیم نوشت: اینکه می‌گویند همزمانی آزمایش‌های موشکی با برجام برنامه‌ریزی شده بود موضوعی نادرست و طرح آن برای انحراف افکار عمومی است ضمن اینکه همه تصمیمات آزمایش موشکی با شورای عالی امنیت ملی است.

سردار رمضان شریف ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در مدار تعامل با افکار عمومی، 4 مؤلفه و شاخصه بنیادین داریم اظهار داشت: محتوای پیام ما، نوع مخاطب و جغرافیای مخاطب، ابزار انتقال پیام و بازخورد این کار رسانه‌ای چیست؟

وی با بیان اینکه به اعتبار مسلمان و شیعه بودن، ادعا داریم که در حوزه پیام، ما منحصر به فرد هستیم، افزود: امت اسلامی به واسطه داشتن قرآن و تعالیم پیامبر اعظم (ص)، گفتمان منحصر به فردی داشته و کسی حرف قوی‌تری از ما ندارد چراکه که عمدتاً بقیه مدعیان مکاتب دست ساز بشر هستند.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اعتقاد داریم ترویج و عمل به گفتمان قرآن و فرهنگ پیامبر، سعادت دنیا و آخرت را در پی دارد، تصریح کرد: باید از این بابت رسانه‌ها با قدرت عمل کنند و عمیقاً به این موضوع باور داشته باشند تا به خوبی از این نقطه قوت بتوانیم بهره بگیریم.

سردار شریف با اشاره به اینکه پیام اصیل پیامبر و خداوند، بیشترین و گسترده‌ترین مخاطب را در دنیا می‌تواند داشته باشد، ابراز داشت: مثال به روز بسط این پیام، گسترش گفتمان انقلاب اسلامی است که تجدید حیاتی برای گفتمان اسلام بود.

اتهام زدن به ایران قدرت رسانه در تصویرسازی را نشان می‌دهد

وی با بیان اینکه در حوزه ابزار پیام با مشکل مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: ابزارهای رسانه دنیا در دست بنگاه‌های خبری خاص است، همان‌طور که می‌بینیم، در عربستان آثاری از دموکراسی نیست و خانواده‌ای به نام آل سعود در حال حکومت است که به راحتی جنگ و کشتارهای مختلف راه می‌اندازند ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد و حتی نامشان در لیست کشورهای حامی تروریست هم وجود ندارد که این از دستاوردهای استفاده از ابزار رسانه برای تغییر در افکار عمومی است.

این مقام مسئول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در عربستان حقوق بشر معنی ندارد و حق زنان پایمال شده و زیرساخت کشورهای دیگر نیز توسط آنها تخریب می‌شود، گفت: امروزه عادل الجبیر سرش را بالا می‌گیرد و به ایران اتهام حمایت از تروریست را می زند؛ این امر، قدرت رسانه در تصویرسازی است و نه در بیان واقعیت‌ها.

وی با اشاره به اینکه ایران با پیام منحصر به فرد و 39 سال مردم سالاری و حجم عظیمی از دستاوردها و پیشرفت‌ها در نزد افکار عمومی چه تصویری دارد و از عربستان چه تصویری مخابره می‌شود؟ ادامه داد: باید ابزارهای رسانه را به خوبی در اختیار بگیریم و به دنیا چهره واقعی حامیان تروریست و چهره واقعی اسلام ناب محمدی در ایران را به نمایش بگذاریم و اجازه ندهیم افکار عمومی را علیه ایران مدیریت کنند.

سردار شریف با بیان اینکه اظهارات رئیس جمهور جدید آمریکا بزرگترین توهین یک رئیس کشور به کشورهای دیگر است، اظهار داشت: ترامپ گفت که کشورهای حاشیه خلیج فقط پول دارند؛ این یعنی عقل و وجدان و حقوق بشر ندارند و فقط به خاطر پول و نفت اینها وارد همکاری می‌شویم.

امروز میدان دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی در میدان رسانه است

وی با تاکید بر اینکه سعودی‌ها خود را پرده داران کعبه و حامی امت اسلامی و قیم مسلمانان می‌دانند ولی دستشان در دست صهیونیست‌هایی است که هر روز فلسطینی‌های مسلمان را بیش از گذشته تحقیر و آواره می‌کنند، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها این تصویر را نمی‌توانند به دنیا مخابره کنند و باید از قدرت رسانه برای عیان کردن چهره واقعی آنها در دنیا و نزد افکار عمومی تلاش کنیم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علت اینکه چرا افکار عمومی به حد اشباع برای طغیان علیه امثال سعودی‌ها و صهیونیست‌ها نمی‌رسد را مطرح کرد و گفت: چون تصویرسازی موجود توسط رسانه‌هایی که مدیریت می‌کنند این اجازه را نمی‌دهد ضمن اینکه از این ظرفیت برای فضاسازی علیه ایران استفاده می‌کنند و این محصول پول آمریکا و اسرائیل و برخی از اعراب است.

وی با بیان اینکه در برابر این هجمه‌ها در برخی موارد قادر نیستیم حرف حق خودمان را به خوبی به دنیا مخابره کنیم، تصریح کرد: در ماجرای منا دنیا حرفی نزد و فقط ایران در برابر آنها ایستاد و حق خود را مطالبه کرد که این کافی نبود.

سردار شریف با بیان اینکه رسانه‌های دنیا امروز اطلاع‌رسانی نمی‌کنند بلکه افکارسازی می‌کنند، ابراز داشت: در جنگ اراده‌ها اراده‌ای که رسانه پشت سر آن است موفق‌تر عمل می‌کند بنابراین باید قدرت رسانه‌ای خود را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه خاکریزهای ما زمانی در دشت عباس و شلمچه بود و مردان میدان ما شهید باکری‌ها بودند که سربلند از این میدان‌ها بیرون آمدیم، افزود: امروز میدان دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی، مظلومین، شهدای انقلاب، امنیت، دموکراسی و مردم سالاری میدان رسانه است که باید موفق‌تر عمل کنیم.

امروز ما به آرزوی بسیاری از ملت‌ها که همان «استقلال» است، رسیده‌ایم

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش‌های دشمن در حوزه رسانه برای نبرد با افکار ایران و ایرانی، ابراز داشت: دشمن در اذهان مردم ایران به ویژه جوانان، شک و شبهه زیادی ایجاد کرده و تلاش می‌کند از چهره منحوس پهلوی، یک رژیم مدرن را به جوانانی که آن دوران را ندیده‌اند معرفی کند.

سردار شریف با بیان اینکه امروز از صدام و توده و حضور آمریکایی‌ها در ایران خبری نیست و امروز ما به آرزوی بسیاری از ملت‌ها که همان «استقلال» است رسیده‌ایم، گفت: امروزه همه تصمیمات این کشور توسط مدیران و نخبگان این کشور گرفته می‌شود و این کار مهمی است که آرزوی بسیاری از ملت‌ها بوده و بسیار قابل اتکا است.

وی ادامه داد: زمانی داشتیم که 75 هزار مستشار آمریکایی بر شئونات ما مسلط بودند، شبکه پیچیده حزب توده و... منتظر فرصت برای تسلط بر کل کشور بود ولی انقلاب اسلامی با تشکیل ساختار منسجم با شرق و غرب مبارزه کرد و به اذعان همه رسانه‌ها در راهپیمایی 22 بهمن هم هر ساله مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی این کشور برای دفاع از نظام به میدان می‌آیند.

سردار شریف با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی پس از فراز و نشیب‌های فراوان، تازه جوانه می زند و در سکوهای اقتدار گام می‌گذارد، خاطرشان کرد: نتوانستیم قدرت، موقعیت، سرمایه اجتماعی، ارزش پیشرفت‌های علمی و.... را آنچنان که باید به دنیا ابلاغ کنیم بنابراین وظیفه رسانه این است که اغراق نکند ولی بتوانیم داشته‌ها و عملکرد مثبت خود را به رخ بکشیم.

هیچ کشوری امن‌تر و رو به رشدتر از ایران در منطقه نداریم

وی دستاوردهای اعتماد به نیروهای داخلی در سال‌های اخیر و جوانه زدن تلاش‌های چندین دهه اخیر ملت ایران در مقابله با شرق و غرب را یادآور شد و گفت: به زودی شاهد افتتاح پالایشگاه 100 درصد بومی «ستاره خلیج فارس» با 13 هزار اشتغال زایی خواهیم بود که این، بعد از 100 سال از کشف نفت در این ایران با روحیه خوداتکایی رخ داد و به کشورمان قدرت ورود به صادرات بنزین را در اوج تحریم‌ها داد.

این مقام مسئول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هوش، استعداد، خلاقیت و جهاد زیر چتر قرارگاه خاتم هزاران پروژه سنگین را اجرا کرده است، ادامه داد: قبل از انقلاب تعداد بسیار کمی فارغ التحصیل لیسانس داشتیم اما اکنون سومین یا چهارمین کشور دارای فارغ التحصیل مهندس هستیم که باید قدر آن را بدانیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از رسانه‌های دنیا ایران را در مورد انتخابات متهم می‌کنند، ادامه داد: این دروغ شاخداری است چراکه هیچ کشوری امن‌تر و رو به رشدتر از ایران با انتخابات آزاد در منطقه نداریم. همه دشمنی دشمن برای این است که از الهام بخش بودن ایران برای سایر کشورها جلوگیری کند و گفتمان انقلاب اسلامی را متوقف کند.

سردار شریف تصریح کرد: به برکت خون شهدا و پشتیبانی ملت، گردنه‌های سخت را پشت سر گذاشته‌ایم و این روند را تا رسیدن به قله‌ها ادامه می‌دهیم، ضمن اینکه در برخی از موضوعات علمی و فناوری به نزدیکی قله‌های بلند دنیا رسیده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه همه دشمنی غرب به خاطر تسلط و پیشرفت‌های علمی ایران است، ابراز داشت: در حوزه فرهنگ، تمدن و مذهب غربی‌ها به گَرد ما هم نمی‌رساند و تعدادی از حوزه‌های علمی به تدریج به قله‌ها نزدیک‌تر شده‌ایم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه منکر نارسایی‌ها، نامهربانی‌ها و کم کاری‌ها در کشور نیستیم ولی در کلان چالش‌های جزئی داریم و باید در بیان داشته‌ها موفق عمل کنیم، خاطرنشان کرد: ملتی که موفق شده چالش‌های عظیم را پشت سر بگذارد، حتماً در حوزه اقتصاد و اشتغال و... هم سربلند بیرون می‌آید.

وی با اشاره به اینکه در دوران جدید علاوه بر این که سپاه از حوزه امنیتی، نظامی و دفاعی غافل نشده، در حوزه اشتغال و خودکفایی مردم هم جهت استحکام درونی نظام وارد میدان شده است، افزود: سپاه در حال حاضر بیش از 34 هزار پروژه محرومیت زدایی در کشور اجرا کرده و در دست اجرا دارد، ضمن اینکه 150 پروژه بزرگ نیز برای جلوگیری از فرار مغزها در کشور در دست اجرا داریم.

سردار شریف با تاکید بر اینکه سپاه به دولت کمک می‌کند تا در برابر نارسایی‌هایی از جمله مشکلات بیکاری و معیشت به وجود آمده موفق عمل کند، گفت: شرایط فعلی در شان این ملت نیست و تلاش می‌کنیم مانند حوزه امنیتی و نظامی و.... توفیقات منحصر به فردی در حوزه اشتغال و بهبود معیشت به ویژه در مناطق محروم در حد توان سپاه داشته باشیم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه باید نهال امید به آینده روشن را در ذهن و ضمیر جوانان بکاریم، ابراز داشت: ضروری است تا اقدامات و کارآمدی‌های نظام اسلامی را به رخ بکشیم، در بیان آن اغراق نکنیم و همین که واقعیت را بگوییم کافی است.

همه اقدامات سپاه بر مبنای اصول مصرح قانون اساسی است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مأموریت‌های سپاه، با تاکید بر اینکه سپاه بر مبنای اصول مصرح قانون اساسی مسئولیت و مأموریت دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی را دارد، ابراز داشت: همه اقدامات امنیتی، نظامی، دفاعی، عمرانی، فرهنگی و... سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منشعب از قانون اساسی است ضمن اینکه در این مسیر هم سپاه یکی از قانونمندترین سازمان‌های کشور است.

سردار شریف ادامه داد: پس از فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، در سال 64 هم دستور تشکیل نیروی دریایی، زمینی و هوایی سپاه را صادر کردند و امروز با راهبری مقام معظم رهبری به مرحله‌ای رسیده است که امروزه نیروی دریایی سپاه 100 درصد بومی است، نیروی زمینی سپاه بسیار قدرتمند و به روز بوده و نیروی هوا فضا نیز صاحب قدرت و موشک‌های با نفوذ دارد و اجازه حتی فکر کردن به تجاوز را از دشمن گرفته است.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اولویت سپاه دفاع از انقلاب است، افزود: جنگ اخیر جنگ اقتصادی است، بر خلاف تصورات، جنگ فقط توپ و تانک و... نیست و امروز در چنین نبردی قرار گرفته‌ایم.

اقتصاد مقاومتی اصل مهم در جنگ اقتصادی است

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب به مفهوم تولید همراه با دانش است که می‌تواند بازارهای دنیا را درنوردد و از واردات کالاهای بنجل خارجی جلوگیری کند، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی اصل مهم در جنگ اقتصادی است و باید بر این موضوع پافشاری و عملیاتی کنیم.

سردار شریف با بیان اینکه سپاه در حوزه عمرانی و اقتصاد اعتماد به نیروهای داخلی را در کشور پایه‌گذاری و تقویت کرد، اظهار داشت: فاز 15 و 16 پارس جنوبی از 24 فاز توسط سپاه و صد درصد بومی ساخته شده است که تنها مدیریت آن را بر عهده گرفت و در اختیار 400 پیمانکار داخلی ریز و درشت قرار داد تا چرخ اقتصاد و اعتماد به داخل بچرخد.

وی افزود: امروز این دو پالایشگاه نمونه‌ای است از خودباوری برای بسیاری است که فکر می‌کردند ایرانی‌ها با تحریم زمین گیر شده و نمی‌توانند کاری بکنند، بنابراین در حوزه‌های دیگر از جمله در حوزه ساخت سد و پل و آزادراه ادعا می‌کنم که امروز هیچ نیازی به خارج نداریم ولی باید مدیران ما فرهنگ اعتماد به داخل را نهادینه کنیم.

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت همزمانی برخی از اتفاقات بین‌المللی مانند برجام و یا سخنان روسای جمهور آمریکا با آزمایشات موشکی گفت: آزمایش‌های موشکی تابع یک برنامه منظم است و برنامه وزارت دفاع هم در روزهای اخیر همزمان شد با روی کار آمدن ترامپ و سرو صدایی ایجاد شد، ضمن اینکه همه تصمیمات آزمایش موشکی با شورای عالی امنیت ملی است که رئیس آن رئیس جمهور است و به تأیید رهبری می‌رسد.

سردار شریف گفت: اینکه می‌گویند همزمانی آزمایشات موشکی با برجام برنامه‌ریزی شده بود موضوعی نادرست است و طرح آن برای انحراف افکار عمومی است.

وی گفت: آزمایشات موشکی تأثیر بازدارندگی قابل توجهی دارد و به دشمن اجازه دیوانگی نمی‌دهد که اگر دیوانگی کرد، می‌داند سیلی محکمی خواهد خورد.

امروز دشمن در ضعیف‌ترین شرایط ممکن قرار دارد

مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه نشستن غربی‌ها پای میز مذاکره، به خاطر قدرت ماست که قدرت موشکی یکی از مؤلفه‌های آن است، ادامه داد: دشمن هم القا کرده بود که اگر برجام اجرا شود مشکلات کشور برطرف می‌شود و مقام معظم رهبری با نرمش قهرمانانه اجازه ورود به برجام را دادند ولی این نرمش قهرمانانه یک بار دیگر به کسانی که روشنفکرانه ادعا می‌کردند که آمریکایی‌ها دغل باز و زورگو و عهد شکن نیستند، عکس آن را به اثبات رساند.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین محصول برجام این است که نظام "حربه هسته‌ای" را از دشمن گرفت و همه ملت یکپارچه از پشتیبان توانمندی هسته‌ای کشور شدند و نسبت به عدم اعتماد به آمریکا هم همفکر و همصداتر شدند و بر قدرت نرم ایران در مقابل آمریکا افزوده شده است.

سردار شریف تصریح کرد: امروز دشمن در ضعیف‌ترین شرایط ممکن قرار دارد و داد و فریاد کشورهای همسایه ازناکامی و عدم توانمندی است و نه قدرت.

29214

کد خبر 640391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =