ایسنا نوشت: مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه، گفت: هیئتی از ایران بزودی به منطقه آمریکای لاتین سفرمی‌کند.

محمد کشاورززاده، در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به سووالی در مورد سفر وزیر خارجه مکزیک به تهران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این سفر در سال 2017 انجام شود ولی در حال حاضر کشور مکزیک درگیر یک سری مسائل  است از جمله مباحثی که از سوی رییس‌جمهور آمریکا  در مورد این کشور مطرح شده است.

پیش از این مقامات مکزیکی اعلام کرده بودند سفر وزیر خارجه این کشور به ایران برای شش ماهه اول سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است  و این دیپلمات عالی رتبه مکزیکی به همراه یک وزیر دیگر و در رأس یک هیأت تجاری به ایران سفر کند.

«کلودیا روئیس ماسیو»، وزیر روابط خارجی مکزیک نیر در شهریورماه سال جاری در دیدار با ظریف در مکزیکو سیتی اعلام کرده بود طی ماه‌های آینده به تهران سفر خواهد کرد.

 مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه همچنین با بیان این‌که «سفیر جدید مکزیک درتهران مشخص شده و بزودی عازم ایران خواهد شد»، افزود: برخی از سفرای ایران در امریکای لاتین به تازگی تغییر کرده‌اند، تعدادی از  این سفرا عازم محل ماموریت خود شده اند و برخی نیز در آینده‌ای نزدیک راهی کشورهای محل ماموریت خود می‌شوند.

«اولیسیس کانچولا گوتینرز» سفیر پیشین مکزیک درایران که از دی 1392 عهده‌دار این سمت شده در بهمن ماه سال جاری پس از پایان ماموریت خود در تهران به مکزیک بازگشت .

این مقام مسئول در وزارت خارجه به سفر چند روز پیش حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت به مکزیک و کوبا اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای خوبی با مقامات این کشور انجام شد .

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت در اواخر بهمن سال جاری سفری دو روزه به کوبا داشت . در جریان این سفر  علاوه بر برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کوبا،12 سند همکاری در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی و پزشکی  بین مقامات تهران و هاوانا به امضاء رسید.

هاشمی سپس به مکزیک رفت و با تعدادی از مقامات این کشور به خصوص در حوزه درمان و دارو دیدار و رایزنی کرد.

52310

کد خبر 640576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =