ایسنا نوشت: فیلیپ بیلدن، نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ برای تصدی پست فرماندهی نیروی دریایی آمریکا انصراف خود را اعلام کرد.

بیلدن که یک سرمایه‌دار است و به خاطر فعالیت در بازارهای بورس و اوراق بهادار آسیا مشهور شده، علت تصمیم خود را تضاد منافع احتمالی اعلام کرده است.

او با صدور بیانیه‌ای گفت که پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیده که اگر بخواهد شرایط دولت فدرال برای تصدی این پست حساس را رعایت کند، به منافع مالی خصوصی خانواده‌اش ضربه خواهد زد.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا از این تصمیم ابراز تأسف کرده ولی گفته است که به آن احترام می‌گذارد.

به گزارش بی.بی.سی، فیلیپ بیلدن دومین نامزد احراز یک سمت ارشد در پنتاگون است که انصراف می‌دهد.

اخیرا وینسنت ویولا، میلیاردری که ترامپ برای فرماندهی نیروی زمینی ارتش منصوب کرده بود نیز به دلیلی مشابه انصراف خود را اعلام کرد.

در وزارت دفاع آمریکا فرماندهان هر سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی از نظر اداری زیر نظر یک رئیس غیرنظامی فعالیت می‌کنند که آن‌ها نیز به شخص وزیر دفاع پاسخگو هستند.

هفته گذشته ‌سخنگوی کاخ سفید خبر کناره‌گیری احتمالی فیلیپ بیلدن را تکذیب کرده بود. کاخ سفید پس از آن بر ادامه تعهد بیلدن به فعالیت در دولت دونالد ترامپ تاکید کرد که دریاسالار رابرت هاروارد، پیشنهاد دونالد ترامپ برای پست مشاور امنیت ملی وی درخواستش را رد کرد.

قرار بود رابرت هاروارد جانشین مایکل فلن شود که اخیرا در پی برملا شدن تماس‌هایش با سفیر روسیه در واشنگتن مجبور به کناره‌گیری شد.

با اینکه دلیل خودداری هاوارد از پذیرفتن این سمت مسائل شخصی و خانوادگی عنوان شد اما رسانه‌های آمریکا گزارش کرده‌اند که او می‌خواسته تیم مورد نظر خودش را به همراه بیاورد و این درخواست پذیرفته نشده است.

در نهایت دونالد ترامپ ژنرال سه ستاره هربرت ریموند مک‌مستر را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی خود منصوب کرد.

52310

کد خبر 640943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =