۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷

ایرنا نوشت: جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز دوشنبه خواستار توضیح در مورد مناسبات تیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی این کشور با دولت روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن، وی با اعلام اینکه 'همه ما به پاسخ نیاز داریم'، ایده لزوم تعیین دادستان ویژه برای هدایت تیم حقیقت یاب در این زمینه را منتفی ندانست.
وی ضمن دفاع از نقش رسانه ها در کنترل بر رهبران جهانی، یادآور شد که قدرت می تواند اعتیادآور باشد.
بوش همچنین در مورد سیاست های مهاجرتی ترامپ هشدار داد و گفت: من طرفدار یک سیاست مهاجرتی هستم که مورد استقبال قرار گیرد و از قانون حمایت کند.

سخنان بوش در حالی منتشر شد که 'دارل عیسی' جمهوری خواه برجسته کنگره آمریکا خواستار تعیین دادستان ویژه برای تحقیق در مورد احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شده است.

بوش گفت که به 'ریچارد بور' رئیس کمیته اطلاعات سنا برای تصمیم گیری در مورد لزوم تعیین گزارشگر ویژه اعتماد دارد.
رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مورد نقش رسانه ها گفت که آمریکا نمی تواند دولت های خودکامه چون روسیه را متقاعد کند به موشکافی رسانه ای تن دهند، حتی اگر رهبران آمریکا در تلاش باشند مطبوعات داخلی خود را بی اعتبار کنند.
بوش گفت: ما به رسانه های مستقلی نیاز داریم تا از افرادی چون من توضیح بخواهند.

وی افزود: این مساله بسیار مهم است که رسانه ها، افرادی را به میز محاکمه کشند که از قدرت سواستفاده می کنند، خواه در اینجا باشند یا در کشورهای دیگر.

بوش در مورد سیاست مهاجرتی ترامپ هشدار داد و گفت که اگر آمریکا کشورهای دیگر را طرد کند، این مساله فقط مبارزه با داعش و دیگر تندروهای خارجی را دشوارتر می سازد.
وی افزود: تصور می کنم که اگر ما در خود فرو رویم، جنگ با تروریسم بسیار سخت می شود.

52311

کد خبر 641235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =