۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۷

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه وعده داد تا بودجه دفاعی این کشور را 'یه شکلی تاریخی' افزایش دهد که این رقم 54 میلیارد دلار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، دونالد ترامپ که در کاخ سفید و در جمع فرمانداران ایالت های آمریکا سخنرانی می کرد، گفت: 'این بودجه که می توان از آن به عنوان بودجه تاریخی نام برد، بدون شک از مردم آمریکا در برابر تهدیدات دفاع خواهد کرد.'
بودجه دفاعی آمریکا برای سال 2017 میلادی رقمی بالغ بر 649 میلیارد و 900 میلیون دلار است که رقم 54 میلیارد دلار کنونی، 9 درصد بودجه دفاعی این کشور افزایش خواهد داد.

ترامپ که در کاخ سفید و در برابر خبرنگاران سخن می گفت، اعلام کرد که در دیدار با نمایندگان کنگره این موضوع را مطرح خواهد کرد.
همچنین رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در دیدارش با نمایندگان کنگره که فردا شب انجام خواهد شد، قانون بیمه درمانی رایگان ( اوباماکر) را مورد بازبینی قرار خواهد داد و جزئیات مربوط به آن را تشریح خواهد کرد.

وی افزود: در هر جنگی که در آینده شرکت کنیم، باید به طور منطقی پیروز باشیم.
ترامپ همچنین وعده داد : بودجه دفاعی آمریکا را 54 میلیون دلار افزایش خواهد داد.
رئیس جمهوری آمریکا گفت: یکی از اهداف افزایش تاریخی بودجه دفاعی آمریکا، 'بازسازی' ارتش است که ضامن امنیت آمریکا و مبارزه با گروه دولت اسلامی (داعش) است.

ترامپ گفت: شما از جزئیات این موضوع فردا سه شنبه مطلع خواهید شد. این یک حادثه بزرگ است و در شرایط خطرناک کنونی پیامی روشن به جهانیان درباره ی توان نظامی و دولت آمریکا است.

بر اساس این گزارش، اوایل ماه فوریه، برخی از فرماندهان نظامی ارتش آمریکا، در نامه ای خطاب به کنگره ی این کشور، خواستار افزایش بودجه نظامی آمریکا شدند و اعلام کردند که بودجه نظامی این کشور در سالهای گذشته تضعیف شده است.

52311

کد خبر 641247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =