۲ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۸
گل‌های سخت طارمی در این دو فصل

مهدی طارمی در طول این دو فصل عملکردی پر فراز و نشیب داشته است. از گل نزدن‌های متعدد تا توپ‌هایی که انگار فقط خودش می‌تواند آنها را تبدیل به گل کند.

احسان خراسانی؛ اینکه همچنان گلایه‌ای از مهدی طارمی وجود دارد یا نه، سوالی است که باید طرفداران پرسپولیس به آن پاسخ دهند. بعد از دو گل نجات بخشی که او دیشب مقابل الوحده زد، فقط در چند ثانیه همه انتقادات را به تعریف و تمجیدها تبدیل کرد. وقتی که با تبدیل کردن سخت‌ترین توپ‌ها به گل یک - کام بک - رویایی برای تیمش ساخت. طارمی فصل پیش هم یکبار این کار را تکرار کرده بود. در دیدار مقابل سیاه‌جامگان در آزادی که پرسپولیس بازی ۲-۱ باخته را با برد ۳-۲ عوض کرد. در آن بازی هم طارمی گل سوم پرسپولیس را به سخت‌ترین شکل ممکن وارد دروازه حریف کرد. او بدون شک این روزها یکی از بهترین مهاجمان ایران است. آقای گل فصل قبل که بهتر از هر بازیکن دیگری خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد. ولی در عین حال طارمی گاها توپ‌هایی را خراب می‌کند که هضم از دست رفتن انها خیلی سخت است. در مقابل گل‌هایی می‌زند که انگار فقط باید یکی مثل خودش باشد تا در برابر آن موقعیت‌های از دست رفته این توپ‌های سخت را تبدیل به گل کند. مهاجم بوشهری پرسپولیس از فصل پیش تا الان در کنار همه موقعیت‌هایی که خراب کرده، گل‌های حساس و زیادی هم زده که خیلی‌های آنها در سخت‌ترین شرایط به ثمر رسیده است. در این گزارش بد نیست نگاهی به سخت‌ترین و شاید عجیب‌ترین گل‌های طارمی در این دو فصل داشته باشیم.پرسپولیس ۱ - ۲ استقلال خوزستان؛ طارمی فصل گذشته اولین بازی پرسپولیس را به دلیل محرومیت از دست داد. اما در بازی دوم مقابل استقلال خوزستان در اهواز و در شرایطی که گرد و غبار شدیدی بر جو ورزشگاه غدیر حاکم بود، او تنها گل پرسپولیس را در جریان شکست ۲-۱ این تیم به ثمر رساند. گلی که از زاویه‌ای کاملا بسته وارد دروازه ده‌خسوس شد.پرسپولیس ۲ - ۴ سپاهان؛ دو هفته بعد و در اصفهان، طارمی گل اول پرسپولیس مقابل سپاهان را روی یک حرکت انفرادی فوق‌العاده به ثمر رساند. او حرکت خودش را از میانه میدان آغاز کرد و بعد از اینکه چند بازیکن حریف را از پیش رو برداشت، توپ را به کنج دروازه سپاهان فرستاد. گلی که برای برد کافی نبود و سپاهان در روزهای بد پرسپولیس سنگین‌ترین شکست فصل قرمزها را رقم زد.

پرسپولیس ۳ - ۲ سیاه‌جامگان؛ در میانه‌های نیم فصل دوم سال گذشته و در شرایطی که پرسپولیس خودش را به کورس قهرمانی با استقلال خوزستان رسانده بود، هیچ‌چیز نمی‌توانست ویران‌کننده‌تر از یک شکست خانگی مقابل سیاه‌جامگان باشد. اتفاقی که تا ۱۰ دقیقه پایانی بازی افتاده بود. اما مهدی طارمی ابتدا یک گل زیبا برای علیپور ساخت و چند دقیقه بعد خودش با پرشی استثنایی، سانتر عالیشاه را تبدیل به گل کرد تا همه پرسپولیسی‌ها را برای اولین بار در آن فصل در خانه‌های‌شان روی هوا بفرستد.

پرسپولیس ۱ - ۰ صنعت‌نفت آبادان؛ طارمی بعد از آقای گلی در فصل گذشته لیگ، در این فصل کمی دیر و در هفته چهارم گلزنی‌هایش را شروع کرد. اما بعد از آن دیگر کمتر از فصل قبل موفق به گلزنی شد و آمار توپ‌های صد درصد گلی که توسط او خراب می‌شد، در حال بالا رفتن بود. یکی از این بازی‌های که توپ‌های طارمی به گل نمی‌نشست بازی با صنعت‌نفت بود. برد ۱-۰ و سخت پرسپولیس در این بازی طوری بدست آمد که طارمی بعد از پاس دادن به رضاییان و حضور در محوطه جریمه، دوباره برای خودش موقعیت ساخت و سانتر رامین را وارد دروازه هوری کرد.پرسپولیس ۱ - ۰ سایپا؛ طارمی در گل کردن توپ‌های هوایی توانایی خاصی دارد. به واسطه اینکه خودش را خوب در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد. در اکثر صحنه‌ها هم موفق می‌شود که توپ‌های سخت هوایی را تبدیل به گل کند. مثل بازی این فصل مقابل سایپا در ادامه شادی گل عجبیش در برابر حامد لک.پرسپولیس ۲ - ۱ سپاهان؛ گل سر سبد گل‌های این دو فصل طارمی، پنالتی‌ای بود که دو هفته پیش با همکاری رضاییان تبدیل به گل کرد. شاید این بار نه فقط سختی گلزنی بلکه ریسک اینطور پنالتی زدن بود که این گل طارمی را به این لیست اضافه کرد.

پرسپولیس ۳ - ۲ الوحده امارات؛ بالاخره و در پایان ماجراهای ساخته شده توسط طارمی به دو گل دیشب او مقابل الوحده در لیگ قهرمانان می‌رسیم. جایی که شاید اگر طارمی پیش از گل مساوی حریف اماراتی موقعیت‌هایش را گل می‌کرد، الان کار به نوشتن این گزارش و بررسی گل‌های سخت طارمی نمی‌رسید. اما اینطور که انگار مهدی طارمی این مدل گل زدن‌ها را دوست دارد. این مدل سکته دادن‌های طرفداران پرسپولیس و لحظه‌ای بعد رساندن انها به رستگاری. چیزی که فصل گذشته در لحظه برای پرسپولیسی‌ها شیرین بود. اما در انتهای فصل وقتی آنها با اختلاف تفاضل گل یکی نسبت به خریف خوزستانی قهرمان نشدند، اصلا خاطره خوبی نساخت.

43257

کد خبر 641685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =