شرق نوشت: دو جوان که در کمتر از پنج ماه چندین زن را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، به اعدام و حبس محکوم شدند.

متهمان که دو پسر ٢١ و ٢٥ساله هستند سال گذشته در پنج ماه، شش نفر از شاکیان را مورد آزار و اذیت قرار داده و از ٩ نفر دیگر نیز پس از ضرب‌وشتم شدید، سرقت کرده‌اند.

اولین شکایت از دو پسر جوان فروردین‌ماه سال گذشته به مأموران پلیس داده شد و در آن زنی جوان به مأموران گفت به‌عنوان مسافر سوار ماشین شدم. دو پسر جوان که یکی راننده بود و دیگری هم روی صندلی شاگرد نشسته بود، در ماشین بودند. من اول فکر کردم فردی که روی صندلی نشسته مسافر است. اما بعد از مدتی که مسیر را تغییر دادند، متوجه شدم آنها همدست هستند و بعد هم که من را مورد آزار قرار دادند پول، طلا و هرچه داشتم را با خود بردند. چند روز بیشتر از شکایت این زن نگذشته بود که شکایت مشابه جدیدی به مأموران داده شد و سپس چند شکایت دیگر نیز آمد. مأموران متوجه شدند با دو جوانی روبه‌رو هستند که در یک محدوده خاص شهروندان را به‌عنوان مسافر سوار کرده و بعد مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند و اموال آنها را به سرقت می‌برند.

پلیس با شیوه‌های خاص پلیسی موفق به شناسایی و بازداشت دو پسر جوان متهم که فرهاد و سعید نام دارند، شد و در بازجویی‌ها دو متهم به تعرض و سرقت اعتراف کردند.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران رفت و جلسه رسیدگی به این پرونده آغاز شد. در ابتدای جلسه رسیدگی کیفرخواست علیه متهمان خوانده شد.

در کیفرخواست آمده است: «متهمان - فرهاد ٢٥ و سعید ٢١ساله - تا قبل از دستگیری در مرداد سال گذشته، سوار بر یک دستگاه پراید مشکی با شیشه‌های دودی، در خیابان‌های غرب تهران پرسه می‌زدند و پس از سوارکردن زنان و دختران تنها، به‌عنوان مسافرکش، آنها را با قمه و چاقو تهدید و در داخل ماشین مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند و در خیابان‌های متروک رها می‌کردند. پرونده آنها ١٥ شاکی زن دارد که از بین آنها شش نفر مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. مدارک پلیسی و پزشکی قانونی وقوع جرم تعرض همراه با ضرب‌وشتم شدید را ثابت می‌کند. بااین‌حال، متهمان برخلاف اعترافات خود در بازجویی‌ها، در جلسه تحقیق به انکار تعرض روی آورده و فقط سرقت را گردن گرفته‌اند. این در حالی است که یکی از شکات، زنی باردار بوده است که به دلیل آسیب ناشی از تعرض، فرزند خود را از دست داده است».

در ادامه رسیدگی، نخستین شاکی پشت تریبون ایستاد. او همان زنی است که هنگام تعرض باردار بود و نخستین‌بار با شکایت او در پلیس آگاهی، پرده از جرائم متهمان برداشته شد.

زن ٢٣ساله گفت: «ششم فروردین امسال – روز حادثه- من سه‌ماهه باردار بودم. می‌خواستم از محل کارم در خیابان هفتم‌تیر به خانه برگردم که متهمان سوار بر یک پراید شیشه دودی جلویم توقف کردند. هنوز چند دقیقه از حرکت ماشین نگذشته بود که آنها به سمت اتوبان تغییر مسیر دادند و فرهاد با چکش به عقب پرید. او مدام من را تهدید به کشتن می‌کرد و به‌شدت کتک می‌زد. درحالی‌که خودرو در حال حرکت بود، من را کف ماشین خواباند و مورد تعرض قرار داد. پس از آن اموالم را دزدید و اطراف خاک سفید - شرق تهران – از ماشین به بیرون پرتابم کرد».او گفت «فرهاد قبل از تعرض، پیش چشم او شیشه کشیده».

سپس شاکی دیگر در جایگاه حاضر شد. زن ٣٢ساله متأهل درباره روز حادثه گفت: «٢١ خرداد سال گذشته، طرف‌های ساعت ١٢:٥٠ ظهر در یکی از خیابان‌های غرب تهران بودم. می‌خواستم به خانه برگردم که متهمان با پراید شیشه دودی سوارم کردند. چند دقیقه پس از حرکت، فرهاد به عقب پرید و به سمتم حمله کرد. گردنم را زیر زانوهایش گذاشت. با کتک‌های شدید و تهدید به قتل، مجبورم کرد کف ماشین بخوابم. مدام داد می‌زد و می‌گفت به پسرها هم تجاوز کرده. وقتی بی‌حال شدم، من را مورد تعرض قرار داد و پس از سرقت اموالم در یکی از اتوبان‌های غرب تهران رهایم کرد».

نوبت به زنی ٣٦ساله رسیده بود. او روایت‌های دیگر شاکیان را تکرار کرد و گفت: «سوارشدن در پراید شیشه دودی، حمله فرهاد به صندلی عقب، ضرب‌وشتم شدید، خواباندن کف ماشین، شیشه، قمه و تعرض».

از بین ١٤ شاکی حاضر در جلسه، شش نفر مورد تعرض قرار گرفته‌اند و در بین آنها ٩ زن دیگر به اتهام ضرب‌وشتم شدید و سرقت اموال از متهمان شکایت کرده‌اند. آنها نیز یک‌به‌یک پشت جایگاه ایستادند و شکایت خود را مطرح کردند.

بعد از ارائه شکایت زنان جوان، نوبت به فرهاد، متهم ردیف‌اول، رسید تا دفاعیات خود را مطرح کند. او که متهم است با همدستی سعید ١٥ زن را ربوده و پس از ضرب‌و‌شتم شدید، به پنج نفرشان تعرض کرده است، اتهام تعرض را رد کرد و گفت: «من سرقت‌ها و ضرب‌وشتم‌ها را تا حدودی قبول دارم. اما تجاوز را نه». «شاکی‌ها گفته‌اند با قمه تهدیدشان کرده‌ام اما این‌طور نیست. من فقط یک چاقوی میوه‌خوری داشتم و قصد من و سعید هم فقط سرقت بود. 

سپس سعید در جایگاه قرار گرفت. او نیز اتهام تعرض را رد کرد و گفت ما فقط سرقت می‌کردیم. با پایان جلسه رسیدگی هیئت قضات وارد شور شدند و متهمان را با توجه به اعمالی که انجام داده بودند مجرم شناختند.

هیئت قضات فرهاد را به اعدام به اتهام تجاوزهایی که انجام داده است، ١٠ سال حبس به اتهام سرقت و ٧٤ ضربه شلاق و ١٥ سال حبس به اتهام آدم‌ربایی و سعید را به اتهام آدم‌ربایی و سرقت در مجموع به ٢٥ سال حبس و ٧٤ ضربه شلاق محکوم كردند. 

با اعتراض متهمان، پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور رفت اما این اعتراض مورد قبول واقع نشد و قضات دیوان نیز رأی بدوی را عینا مورد تأیید قرار دادند.

302

کد خبر 641726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 30
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • بی نام IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  87 7
  کاش میدادین اینارو دست شوهر و برادروپدر شاکیان,تا متجاوزان بدونند فقط طناب دارنیست...زجرکش کردن توسط خانواده های شاکی درانتظارشونه....
  • بی نام IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   29 1
   باید دیه بچه سقط شده را هم بدهند
  • سینا IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
   10 5
   این ادم ها رو بدن دست من کاری میکنم بخدا عرعر کنن
  • بی نام A1 ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
   0 0
   اعدام بشن که راحت میشن اینارو باید روزانه شکنجه کرد چند سال تا بمیرن
 • فرهاد RO ۰۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  بابا خود این زن هام مقصر هستن .چرا شخصی سوار میشی ؟؟؟؟؟؟
  • پویا RO ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   63 5
   یعنی چی مقصرن؟ شما خودت برای رسیدن به مقصدت سوار شخصی نمیشی؟؟ خیلی حمل و نقل عمومی درست حسابی داریم؟
  • بی نام IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   49 4
   احتمالا شما تو خارج از ایران زندگی می کنی و وسیله حمل و نقل عمومی به شدت یافت میشه ....اخه یعنی چی این خانما مقصرن ....
  • بی نام IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   27 7
   اقا فرهاد ریشه یابی کردی که به این نتیجه رسیدی که قربانیان را مقصر کردی ان هم برای به نوعی تبرئه کردن این جانیان
  • بی نام IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   22 4
   الان امثال این فرهاد کمپین می زنند که این جانی مجازات نشه و اعدام نشه ان هم با اعمال فشار و خصوصا تهدید قربانیان برای دادن رضایت
 • سیاوش IR ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  79 5
  اعدام نهایت لطف هست به شما دو تا
  • بی نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   30 3
   دوتاشون اعدام نمی شن که بدبختی ما اینه
  • بی نام IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   19 3
   با تهدید رضایت می گیرند و بعد از مدتی زندان و یک ریشه یابی عفو می خورند و ازاد می شوند و با اعتماد به نفس بیشتری دست به تجاوز می زنند چون می دونند ریشه یابی می شوند
 • بی نام CA ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  كار بسيار كثيفي كردن و بايد به شدت مجازات بشن ولي مجازات اعدام يعني گرفتن جان يك نفر، براي اين كار بسيار سنگين است و تناسبي با جرم نداره
  • بی نام DE ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   39 3
   خدا اون روز رو نیاره که ناموس خودت گیر همچین آدمهایی بیفته ولی اگه افتاد باز هم این حرفو میزنی؟
  • amir IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   40 3
   نفر برای انسان به کار میره ، این ها انسان نیستن
  • يلدا IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   44 3
   طرف باردار بوده واسه اين كار اينا بچه اش رو از دست داده حالا به نظر شما سزاي كارشون در چه حديه؟ جزاي نقدي خوبه؟
  • میثم IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   2 28
   درر ضمن ما چرا تا حرفی می زنیم شما ها ناموس ما را مثال می زنید مگر ما ناموسمان را از سر راه پیدا کردیم که این اتفاق براش بیافته و بعد در خواست ریشه یابی بدیم
  • میثم IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
   4 40
   خانم یلدا اولا از کجا معلوم طرف دروغ نگفته باشه ئ اصلا حامله نبوده باشه بعدش هم اگر این اتفاق افتاده باشه مهم نیست الان این ها دارند اعدام می شوند و این خیلی مهمتر از اون بچه سقط شده است
 • بی نام RO ۰۵:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  45 10
  همیشه پای یک پراید در میان است
 • بی نام A1 ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  57 2
  دستشون درد نکنه.... در موزد تجاوز جنسی به افراد علی الخصوص کودکان اعدام بی هیچ تخفیفی باید اجرا بشه.... به نظرم از قصاص قاتل هم واجب تره.....
 • بی نام A1 ۰۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  3 33
  توجه کردین تا حالا هر چی پرونده رفته دیوان عالی همون رای بدوی رو تایید کرده بهتره در صورت اعتراض پرونده به شعبه همتراز ارسال بشه برای داوری بهتر
 • مهندس IR ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  38 3
  اعدام...
 • بی نام US ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  63 2
  خدا لعنتشان کنه که اینجوری به زنان و دختران بی پناه تعرض کردند. سعید متهم دوم باید به خاطر همدستی در این همه جنایت شنیع دستکم به حبس ابد بدون بخشش محکوم میشد نه ۲۵ سال حبس. این یک همدستی در سرقت نبوده، این همدستی در ده ها مورد جنایت بوده. تعرض به این همه خانم گاهی وقتها از کشتن اونها هم بدتره و وحشت و ضربه روحی که میخورن تا ابد با اونها می مونه. این جنایتکار هم ده پانزده سال دیگه با چند تا عفو آزاد میشه و میاد بیرون و خدا میدونه که چکار میکنه.
 • علی IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  19 4
  یه باراعدام کمه.باید برای هربارجنایتی که کرده اند باید اعدام شوند.قاضی باید تقاضای حداقل ده باراعدام برای هرکدام را تایید میکرد.تا درس عبرتی شود برای بقیه متجاوزین.
 • من A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  18 4
  برای سعید بنظر من ، باید مجازات قطع دوتا دست هاش هم در نظر گرفته می شد، چون هم آدم ربایی میکرده و هم مالشون می دزدیده
 • بی نام IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  5 4
  هر دو تا اول باید زجر کش بشن بعد هم اعدام تا درس عبرت بشه
 • بی نام IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  1 2
  من چند سال پیش دو نفر پول و موبایلم رو بردن لطفا بگین کدوم دادگاه پیگیری کنم
 • بی نام IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
  9 3
  اینا عوضی هستن پدر و مادراشون هم کثیفن باید زنده بگور بشن. اون کسی که گفته خودشون مقصرند اینا مردا رو هم خفت میکنن چه برسه به زن. متاسفانه قانون در مورد این افراد ضعیف عمل میکنه باید در حضور شکات و مردم تکه تکه بشن اینا ناموس ندارن
 • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
  1 8
  خیلی سال پیش توی تفلیس پایتخت گرجستان یه مسافر همچین بلایی سرش اومد . بعد از این مورد پلیس اعلام کرد اگه کسی به جای تاکسی از ماشینهای متفرقه استفاده کنه و مشکلی براش پیش بیاد پلیس بهش رسیدگی نمیکنه . از اون به بعد دیگه هیچکس سوار ماشین های متفرقه نمیشه و هر کسی هم میخواد مسافرکشی کنه میره تاکسی میخره. چرا اینایی که میخوان مسافرکشی کنن تو ایران نمیرن تاکسی بخرن؟
 • جعفر IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
  0 15
  اعدام به اتهام تجاوز کاملا غلطه وقتی که فرد متجاوز مجرد هست چون نه خیانتی شده و نه کسی به قتل رسیده.