۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۱

یک تابلوی نقاشی اثر گوستاو کلیمت در حراجی ساتبی به قیمت ۵۹ میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نقاشی گوستاو کلیمت با عنوان «باغ گل» چهارشنبه ۱۱ اسفند در لندن به حراج گذاشته شد و پس از پایان حراج عنوان گران‌ترین تابلوی منظره اثر کلیمت را از آن خود کرد.

این تابلوی رنگ روغن همچنین پس از «مرد در حال قدم زدن‌» آلبرتو جاکومتی و «کشتار بی‌گناهان» اثر پل روبنس، سومین اثر هنری گران‌قیمت فروخته شده در اروپا لقب گرفت.

هلنا نیومن رییس حراجی ساتبی در اروپا تابلوی «باغ گل» را یکی از بزرگترین و بهترین شاهکارهای ارائه شده در تاریخ این حراجی توصیف کرد. تابلوی «باغ گل» یکی از آخرین آثار دوران طلایی گوستاو کلیمت است.

او در این باره گفت: «بیشتر شاهکارهای کلیمت در موزه‌های مطرح جهان نگهداری می‌شوند و کمتر پیش می‌آید که یک نقاشی مهم از این هنرمند در یک حراجی عرضه شود.»

در این حراجی علاوه بر این تابلوی «بوته گوجه‌فرنگی» از پابلو پیکاسو به قیمت ۱۸ میلیون دلار فروخته شد. دو اثر مهم دیگری که در این حراجی به فروش رسید تابلوهایی از آمادئو مودیلیانی و پل گوگن بود. تابلوی «پرتره بارانفسکی» اثر مودیلیانی به قیمت ۱۹ میلیون دلار و تابلوی «زن با انبه‌ها» اثر پل گوگن به قیمت ۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

منبع:‌ تلگراف/ ۱ مارس

57241

 

 

کد خبر 642133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =