۰ نفر
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تاکید بر «ترویج دروغگویی در رسانه های آمریکایی از جمله سی ان ان»، اعلام کرد: رویکرد کنونی رسانه ها در آمریکا وحشیگری و بی بندوباری رسانه ای است که یک سقوط در عملکرد شناخته می شود.

وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه به نقل از ماریا زاخارووا نوشت: اکنون فقط یک پرسش مطرح است که رسانه های غربی هم اکنون به پائین ترین سطح تنزل کرده اند یا اینکه باز هم بیش از این سقوط خواهند کرد؟.
وی در ادامه به گزارش اخیر سی ان ان اشاره کرد که در آن آمده بود، جامعه اطلاعاتی آمریکا سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه در واشنگتن را اجیر کننده افراد برای جاسوسی می داند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: دهها مقاله مانند ادعاهای مطرح شده در رسانه های آمریکایی و غربی مطرح می شود که در آن آمده است، دیپلمات های روسی جاسوس هستند و برای اجیر کردن عوامل جاسوسی فعالیت می کنند.
زاخارووا ادامه داد: در شرایط کنونی نیز شاهد دامن زدن به جنجال تماس کارکنان سفارت روسیه در واشنگتن با آمریکایی ها در رسانه ها هستیم.
مقام روسی گفت: فاش می گویم که دیپلمات ها کار می کنند و فعالیت آنها شامل برقراری تماس ها در کشور محل ماموریت می شود و این موضوع در اصول دیپلماتیک هم گنجانده شده است.
زاخارووا در پایان تاکید کرد: آگر آنان دیپلمات هستند و گذرنامه های دیپلماتیک روسیه از جمله به کییسلیاک به عنوان سفیر داده شده است، باید با مقام های دولتی و محافل سیاسی تماس مستقیم داشته باشند.
28 دی ماه نیز سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا از اقدام های ضدروسی خود نتیجه ای نگرفته و دچار درماندگی خبری شده است.
رسانه غربی به ویژه آمریکایی مطالب و ادعاهایی علیه روسیه به ویژه در رابطه با مسائل مطرح شده مبنی بر ارتباط برخی مقام های کنونی دولت دونالد ترامپ با مسکو پیش از آغاز مسئولیت، منتشر کرده اند که تاکنون منجر به استعفای مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا شده است.
اکنون نیز گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا انجام تحقیق رسمی در این زمینه را خواستار شده اند.
گزارش های انتشار یافته نشان می دهد که بیشتر این مطالب و ادعاها نخست در سی ان ان مطرح می شود که بازتاب فوری پیدا می کند.
در تازه ترین مورد نیز جف سشنز وزیر پیشنهادی ترامپ برای تصدی مسئولیت وزارت دادگستری که توانست رای اعتماد بگیرد، در برابر اتهام ارتباط با روسیه قرار گرفته است که گروه اقلیت نمایندگان دموکرات در مجلس سنا با معرفی وی مخالفت کرده بود.
از سوی دیگر، پایگاه خبری دیلی کالر در آمریکا نیز اعلام کرد، 30 تن از سناتورهای دموکرات‌ در سال 2015 نیز با سفیر روسیه در واشنگتن دیدار کرده اند.

4949

کد خبر 642374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =