۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۸

سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش اعلام کرد که خودروهای زرهی متعلق به این ائتلاف برای جلوگیری از وقوع درگیری های محتمل در نزدیکی منبج در حال تردد هستند.

به گزارش آناتولی، سرهنگ جان دورين، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش در پی انتشار خبرها مبنی بر استقرار نیروهای ارتش این کشور در حومه شهر منبج در شمال سوریه که تحت تصرف گروه  پ.ی.د/پ.ک.ک قرار دارد، در صفحه توییتر خود نوشت: خودروهای زرهی متعلق به این ائتلاف برای جلوگیری از وقوع درگیری های محتمل در نزدیکی منبج در حال تردد هستند.

در پیام سخنگوی ائتلاف همچنین آمده است: این اقدام در راستای تامین امنیت نیروهای ائتلاف بین المللی و کشورهای عضو و شریک و همچنین پیشگیری حملات گروه تروریستی داعش و ادامه تمرکز بر شکست آن صورت گرفته است.

در بخش دیگر این پیام تصریح شده است: این اقدام با هدف جلوگیری از حرکات خصمانه، بهبود امور حکومتی و تامین حضور غیر دائمی ی.پ.گ در منطقه مذکور انجام شده است.

او همچنین نوشته است که نیروهای ائتلاف از تابستان سال گذشته در منطقه مذکور حضور دارند.

وزارت دفاع آمریکا دیروز جمعه اعلام کرده بود که کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه تحت حمایت خودروهای زرهی روسیه و و دولت اسد وارد منبج شدند.

در همین حال ایسنا به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم گزارش داد: جان دوریان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا در توییتر نوشت: ارتش آمریکا حضور نظامی خود را در منبج تقویت کرده است تا به این ضمانت دست یابد که نیروهای مدافع خلق کرد در آنجا حضور نداشته باشند.

وی گفت: این اقدام با هدف ممانعت از تجاوز و متمرکز شدن بر شکست داعش اتخاذ شده است.

هدف آمریکا تلاش برای دفع حمله‌ای است که آنکارا به آن تهدید کرده است. مقامات ترکیه اخیرا تهدید کردند که اگر نیروهای سوریه دموکرات (کردهای سوریه) از منبج عقب‌نشینی نکنند، به آن‌ها حمله خواهد کرد.

نیروهای سوریه دموکرات هم‌پیمان و شریک آمریکا در جنگ علیه داعش هستند. آن ها سال گذشته داعش را از شهر منبج در حومه حلب بیرون راندند.

تقویت حضور نظامی آمریکا بعد از آغاز درگیری‌ها میان نیروهای کرد و نیروهای مورد حمایت ترکیه در غرب منبج صورت گرفت.

ترکیه از نیروهای "ارتش آزاد سوریه" برای بیرون راندن داعش از مرزهای دو کشور تلاش می‌کند. دمشق این عملیات ارتش ترکیه را تجاوز به خاک خود می‌داند.

اخیرا نیروهای سوریه دموکرات مناطقی را در جنوب غرب منبج به ارتش سوریه تحویل دادند.

52310

کد خبر 643009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =