فرمانده نیروی انتظامی با اعلام آمادگی برای اجرای مأموریت‌های پیش رو چون چهارشنبه آخر سال، ایام نوروز، انتخابات و ... گفت: تکریم مردم، اخلاق مداری و برخورد شایسته با شهروندان از اولویت های اصلی نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در همایش فصلی فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار داشت: همواره در شرفیابی خدمت مقام معظم رهبری از رهنمودهای ایشان بهره مند می شویم و ایشان با فرمایشات گرانبهایشان چراغ راه ما بوده و هستند و به جد تحقق فرمایشات معظم له و رهنمودها را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر با مقام معظم رهبری بیان کرد: در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد، برنامه های پیش رو و آینده، از نقطه نظرات ایشان بهره مند شدیم؛ اولویت اصلی در کاهش آسیب های اجتماعی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است که موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از این اولویت هاست.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق نیازمند عزم و مشارکت همگانی و مسئولیت پذیری همه دستگاه های متولی است، افزود: کنترل مبادی ورودی کالا و به کارگیری تجهیزات نوین در فرایند مبارزه با قاچاق موثر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر کنترل و نظارت مبادی ورودی، گفت: با تمرکز بر مبادی ورودی و کنترل هوشمند می توان مانع از ورود بخش زیادی از قاچاق کالا به کشور شد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: قاچاق ضربه های مهلکی بر بدنه اقتصادی و اجتماعی کشور وارد می کند، لذا سازوکار مبارزه با این معضل باید به طور دقیق برنامه ریزی و اجرایی شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه نباید در فرایند مبارزه با قاچاق صرفا به مکاتبات بسنده کرد، افزود: عزم و اراده همه دستگاه ها باید تحقق عملی مبارزه با قاچاق کالا باشد.

وی با بیان رشد 40 درصدی کشفیات قاچاق نسبت به سال گذشته، گفت: از نظر ریالی نیز میزان کشفیات رشد قابل توجهی داشته و نیروی انتظامی در راستای مبارزه با قاچاق اقدامات اساسی برنامه ریزی و اجرایی کرده است.

وی دقت و نظارت در فرایند ثبت سفارش کالا را نیز در مقابله با قاچاق کالا موثر دانست و گفت: تدوین و بازنگری در قوانین بازدارنده در مقابله با پدیده قاچاق نقش اساسی دارد.

به گفته این مقام ارشد انتظامی در استان های جنوبی کشور اقدامات مطلوبی برای مبارزه با قاچاق سوخت صورت گرفته که این اقدامات تداوم خواهد داشت. در این راستا با وزارت نفت، شرکت های پخش فرآورده های نفتی نیز همکاری هایی در راستای مبارزه با قاچاق صورت گرفته است.

سردار اشتری عنوان کرد: تلاش فرماندهان و کارکنان، همواره کاهش جرایم و افزایش کشفیات در راستای توسعه نظم و امنیت است و بهبود وضعیت معیشت کارکنان یکی از برنامه های اصلی است که به جد دنبال می شود.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه صیانت از کارکنان بیان داشت: با آغاز به کار این قرارگاه و تمرکز بر کاهش جرایم کارکنان، خوشبختانه در این حوزه نیز شاهد بهبود وضعیت بوده ایم.

سردار اشتری افزود: مشکلات اقتصادی در افزایش جرایم و بروز برخی ناهنجاری ها تأثیرگذار است، بنابراین باید عزم همگانی برای حل بسیاری از مشکلات که زیربنای وقوع جرم است، وجود داشته باشد.

وی در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر نیز مطرح کرد: در صورت وجود زیرساخت های کافی ، نیروی انتظامی می تواند در کسری از هفته کلیه معتادان متجاهر را جمع آوری کند. آنچه که مهم است ایجاد زیرساخت های لازم برای نگهداری و درمان این افراد می باشد، ناجا در راستای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد وظایف خود را به جد دنبال می کند.

وی در خصوص کاهش تصادفات و تلفات جاده ای نیز که از تأکیدات مقام معظم رهبری می باشد، اشاره کرد: خوشبختانه این مهم محقق شده البته تا رسیدن به ایده آل فاصله داریم.

فرمانده ناجا گفت: مبارزه با مصادیق عینی و مشهود جرم همانند بدحجابی، بدپوششی و ... را با اجرای طرح های امنیت اخلاقی با رویکرد "اجتماعی و فرهنگی" دنبال می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی اولویت دار و تلاش همه دستگاه های مسئول در راستای حل و کاهش این آسیب ها، ادامه داد: نیروی انتظامی یکی از سازمان هایی است که در این راستا مسئولیت دارد و به جد در تحقق اهداف مربوطه به کاهش و حل آسیب های اجتماعی تلاش می کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور گفت: همواره تأکید مقام معظم رهبری به مسئولان رسیدگی به حل مشکلات مردم است؛ مردم باید در آرامش باشند و تلاش پلیس نیز توسعه امنیت، آرامش مردم و نظم در جامعه می باشد.

وی با بیان اینکه کنترل منابع مالی، اقتصادی و مدیریت در این زمینه در پیشبرد اهداف موثر است، افزود: باید هزینه کردها با برنامه ریزی ،دقت نظر ، دلسوزانه و متعهدانه صورت بگیرد؛ همه ما در مقابل مسئولیت ها باید پاسخگو باشیم و اجازه تعهدی به حقوق مردم و بیت المال را ندهیم.

سردار اشتری با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: برگزاری انتخابات در بستری امن و آرام از وظایف اصلی ماست و تمام تلاش و ظرفیت خود را برای برگزاری انتخاباتی امن و شکوهمند به کار خواهیم بست، موضع ما در برگزاری انتخابات امن " مقتدرانه " است.

فرمانده نیروی انتظامی به مأموریت های ایام پایانی سال اشاره و تأکید کرد: همزمان با چهارشنبه آخرسال، نوروز و ... مأموریت هایی خواهیم داشت که در این راستا چون گذشته برنامه هایی اجرا خواهد شد.

وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به فرماندهان و خانواده شهدا، تاکید کرد : باید همواره تلاش کنیم رضایت خداوند ، امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری را کسب کنیم، برای تمام فرماندهان و کارکنان ناجا، سرباز امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری بودن افتخاری بس بزرگ است و رضایت مقام معظم رهبری از اقدامات ناجا باعث دلگرمی و امیدآفرین است.

سردار اشتری تأکید کرد: "تکریم مردم" و "اخلاق مداری" همواره مورد تأکید است و باید با مردم به نحو شایسته ای برخورد کرد.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به اهمیت فضای مجازی، بیان کرد: تسلط بر این فضا از نیازهای امروز جامعه است، باید ضمن شناسایی فرصت های این بستر، تهدیدها و آسیب ها را رصد و شناسایی کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه بخش اعظمی از جرایم فضای مجازی منتج به کشف می شود، باید رویکرد تمرکز بر فضای مجازی و شناسایی آسیب ها را تقویت کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: کشف علمی جرم، به کارگیری تجهیزات نوین و پیشرفته، ارتقاء مهارت های علمی و عملی، تعالی رفتار سازمانی از رویکردهای اولویت دار نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به وجود برخی ناامنی ها در منطقه گفت: خوشبختانه امنیت مطلوبی در کشور حاکم و این امنیت مثال زدنی را مرهون تدابیر مقام معظم رهبری، هوشیاری و انسجام نیروی های نظامی، انتظامی، امنیتی و انسجام و هوشیاری مردم هستیم ، باید این امنیت مطلوب را ارتقاء دهیم و قدردان این نعمت باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی از ارکان اصلی امنیت است، بنابراین باید تلاش کنیم امنیت مطلوب کشور را تقویت کنیم.

وی گفت: "اشراف اطلاعاتی" بر موضوعات از نیازهای اساسی در پیشبرد اهداف است، بنابراین هرگز نباید اهمیت اشراف اطلاعاتی را نادیده گرفت.

رعایت حدود شرعی در استفاده از بیت‌المال

اشتری با اشاره به برگزاری نشست یک روزه فرماندهان ناجا اظهارکرد : ان شاء الله موضوعات مورد تاکید در این جلسه به جد دنبال شود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه و اهمیت فرماندهان به دستورالعمل ها باید ویژه باشد، افزود: اجرایی کردن مطالبات مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله امام خامنه ای ( مدظله العالی ) اولویت نیروی انتظامی است.

فرمانده ناجا با اشاره به دیدارهای اخیر با مقام معظم رهبری، بیان کرد : کلیه فرمایشات مقام معظم رهبری و مطالبات معظم له از نیروی انتظامی به جد باید دنبال و اجرایی شود، ضمن اینکه محورهایی که در جلسات اخیر مورد تأکید حضرت آقا بوده است، از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

سردار اشتری بیان داشت: در پیشبرد اهداف ، اولویت هایی تعریف شده است که به جد باید دنبال شود در این میان برخی از برنامه های مهم دارای زمان بندی بوده و برخی فارغ از زمانبندی به تمام دوران ها ، فعالیت ها و اجرای مأموریت ها معطوف می شود.

وی با بیان اینکه "اقتدار توأم با رأفت و مهربانی" از تأکیدات حضرت آقا در خصوص ناجا است ، افزود : اتخاذ رویکرد" اقتدار توام با رافت و مهربانی " فارغ از زمان بندی و برای همه دوران هاست.

فرمانده ناجا با اشاره به جایگاه کلانتری ها افزود: پیرو تأکید مقام معظم رهبری در خصوص کلانتری ها و شیوه برخورد و ارائه خدمات به شهروندان، شورای عالی تحول کلانتری ها و پاسگاه ها در ناجا راه اندازی شد و ضمن برگزاری جلسات متعدد در این راستا، باید طبق مصوبات، برنامه ها اجرایی شود. پلیس پیشگیری باید اجرای این برنامه ها را دنبال کرده و با ارائه و بررسی طرح های پیشنهادی در این راستا گام های مطلوبی بردارد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور بیان کرد: باید بتوانیم فرمان حضرت آقا را در خصوص کلانتری ها عملی کنیم و برای ارتقاء نظام و نیروی انتظامی اقدام کنیم تا باعث افزایش اعتماد مردم به نظام و جمهوری اسلامی ایران شویم.

سردار اشتری گفت: در مرحله اول باید اولویت هایی را تعریف کنیم؛ به طوری که ابتدا باید کلانتری هایی که نیاز به بازسازی ، ترمیم و تزریق نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات دارند را مدنظر قرار داد و سپس به مقوله گسترش سایر کلانتری ها اندیشید.

وی با بیان اینکه "تعالی رفتار سازمانی" در طرح تحول کلانتری ها در صدر اولویت ها است، افزود: مشارکت فرماندهان در پیشبرد اهداف مربوط به طرح تحول کلانتری ها بسیار حائز اهمیت و تأثیرگذار است ان شاءالله در تحقق این طرح به محیطی که در آن اقتدار، عدالت و مهربانی باشد، برسیم.

وی با تأکید بر اینکه باید به کلانتری ها به عنوان پناهگاهی برای مردم ، توجه ویژه ای کرد، گفت: اعتماد مردم به پلیس بالاترین سرمایه است و باید این سرمایه را تقویت کرده و قدر بدانیم.

سردار اشتری افزود: اتخاذ رویکرد مناسب صرفا به داشتن تجهیزات نیست هر چند این موضوع مهم است اما نیروی انسانی و شیوه برخورد با مردم بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: اجرای برخی از مأموریت ها نیازمند مشارکت همه دستگاه ها ست ، بنابراین باید سهم دستگاه ها مشخص و بر مبنای ضوابط و قوانین از دستگاه های مسئول در راستای پیشبرد اهداف، مطالبه گر باشیم.

تقویت بنیه عملیاتی از مرزها تا شهرها

فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت آمادگی عملیاتی افزود: باید آمادگی و تقویت بنیه عملیاتی را از مرزها تا شهرها در اولویت قرار داد ، هم چنین کنترل مرزهای شرقی ،غربی و ... نظارت بر شیوه عملکرد رده های تابعه از ضروریات است.

سردار اشتری با تأکید بر آموزش و حرفه گرایی گفت: آموزش به عنوان اولویت سال گذشته و آتی ، از نیازهای همیشگی است، باید در حوزه آموزش سرمایه گذاری کرد چرا که آموزش مبنای تحول مطلوب و اثرگذار است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره بر لزوم آموزش مستمر، گفت: مهارت های عملی باید در کنار دانش کارکنان ارتقاء یابد.

استمرار نظارت بر شیوه عملکرد رده های تابعه

وی با اشاره به اهمیت نظارت در روند اجرای مأموریت ها و برنامه ها عنوان کرد: نظارت فرماندهان بر شیوه عملکرد رده های تابعه از الزامات است، نظارت در کاهش تخلفات و پیشبرد صحیح مأموریت ها تأثیرگذار است.

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی و فعالیت قرارگاه صیانت از کارکنان ادامه داد: فعالیت این قرارگاه در کاهش میزان تخلفات کارکنان موثر بوده است.

وی تأکید کرد: باید شیوه برخورد با تخلفات " قاطعانه " باشد.

رعایت حدود شرعی در استفاده از بیت المال

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اهمیت و جایگاه بیت المال، مطرح کرد: هرگز نباید کسی اجازه سوء استفاده از بیت المال را داشته باشد، باید حدود شرعی را در استفاده از بیت المال رعایت کرد.

سردار اشتری با بیان اینکه سلامت فرماندهان ، کارکنان و خانواده هایشان برای بنده به عنوان فرمانده ناجا مهم است ، افزود: نباید از بیت المال به هیچ وجه استفاده شخصی شود که خوشبختانه این مهم توسط اکثر فرماندهان و کارکنان رعایت و لحاظ می شود.

رعایت انضباط فردی، جمعی و سازمانی

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: رعایت انضباط فردی، جمعی و سازمانی را در همه شرایط و مأموریت ها باید در نظر گرفت. روند انجام مأموریت ها باید با برنامه ریزی صحیح و بهینه همراه باشد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اهمیت "اشراف اطلاعاتی" در پیشبرد مأموریت ها تأکید کرد: " اشراف اطلاعاتی " در کنار " آمادگی همه جانبه " کارآمد و موثر است، فرماندهان باید در حوزه مأموریتی بر همه موضوعات و محورها " اشراف اطلاعاتی" داشته باشند.

سردار اشتری در ادامه بر استفاده و به کارگیری تجهیزات نوین و فناوری در مراکز انتظامی و کلانتری ها تأکید و بیان کرد: اخیرا همایش ملی "معماری آینده ناجا " به همت مرکز مطالعات راهبردی و سردار "رادان " برگزار شد، توجه به موضوع " معماری آینده ناجا " و همکاری با مرکز مطالعات راهبردی لازم است، مرکز مطالعات راهبردی باید از نقطه نظرات فرماندهان و کارشناسان انتظامی بهره ببرد.

وی تأکید کرد: باید همواره رویکرد بهره مندی از دانش و تجربه پیشکسوتان و ثبت نقطه نظرات راهبردی و اجرایی به جد دنبال شود ، چرا که بهره مندی از تجربیات پیشکسوتان در اجرای مأموریت های آتی کارگشا است.

فرمانده ناجا با اشاره اهمیت مبارزه با قاچاق تأکید کرد: مبارزه با قاچاق از مطالبات و انتظارات مقام معظم رهبری است، این مهم باید به جد دنبال شود و پلیس آگاهی اقدامات موثری را در این زمینه با جدیت دنبال کند. هماهنگی رده ها اعم از مرزبانی، دریابانی، پلیس آگاهی و ... در فرایند مبارزه با قاچاق ضروری است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به مأموریت های پیش رو گفت: چهارشنبه آخر سال ، عید نوروز و ... از مأموریت های آتی است و باید با جدیت موضوعات مربوط به این مأموریت ها دنبال شود.

وی اشاره کرد: مأموریت ناجا در چهارشنبه آخرسال " محله محور " است، به هنجارشکنان ، اراذل و اوباش اجازه جولان نخواهیم داد.

سردار اشتری با اشاره به برگزاری انتخابات در سال آتی اظهار کرد: برگزاری انتخابات در همه کشورها حائز اهمیت است. مشارکت حداکثری و شرکت در انتخابات نیز در این میان مهم است، برگزاری انتخابات در " بستری امن " از وظایف اصلی ماست.

فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت توجه به وضعیت معیشتی کارکنان گفت: به لطف الهی و هدایت داهیانه مقام معظم رهبری در موضوعات مربوط به بهبود وضعیت معیشتی کارکنان گام های مطلوبی برداشته شد .

وی تأکید کرد: بهبود وضعیت معیشتی کارکنان از اولویت های اصلی است و در راستای این فرایند اقداماتی چون ارائه تسهیلات ، ترمیم حقوق و ... صورت گرفت.

سردار اشتری تأکید کرد: اراده و اهتمام برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان وجود دارد، چرا که نیروی انسانی را عظیم ترین سرمایه نیروی انسانی می دانیم و تلاش داریم مطابق ضوابط قانونی و شرعی در راستای دلگرمی کارکنان پیگیری و تحقق اقدامات مثمرثمر را دنبال و اجرایی کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: جدیت در کار ، دقت، پیگیری ، سرعت عمل ، مدیریت جهادی، عدالت توأم با اقتدار و ... باید از ویژگی اصلی فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی باشد.

وی تأکید کرد: باید برای "ثانیه ها" نیز برنامه ریزی کرد و اقدامات پیشدستانه داشت. نباید در انجام وظایف "سستی" و یا "کم فروشی" داشت ، ما در مقابل مسئولیتی که بر عهده داریم باید نزد خداوند پاسخگو باشیم .

فرمانده ناجا عنوان کرد: خدمت در جامعه اسلامی توفیقی بس بزرگ است، بنابراین باید جایگاه و شأن حکومت اسلامی را در نظر گرفت و با جان و دل برای خدمت در نظام اسلامی ایفای نقش کرد.

وی با بیان اینکه قدردان زحمات تک تک فرماندهان و کارکنان هستم ، گفت: باید برای ارائه خدمات مضاعف به مردم ، همت مضاعف و تلاش مجدانه داشت.

۴۲۲۳۵

کد خبر 643045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضا A1 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
    5 0
    یه کم به ماموران زحمتکشتون طرز برخورد صحیح با مردمم یاد بدید جای دوری نمیره