کاربران خبرآنلاین با شرکت در یک نظرسنجی نظرهای خود را در خصوص امکان پذیر بودن حذف ۹ میلیون نفر یارانه‌بگیر در سال۹۶ نوشتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،در صحن علنی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۶، نمایندگان جزییات دخل و خرج هدفمندی یارانه ها برای سال بعد را تصویب کردند. بر اساس مصوبه ای که صورت گرفته اگر قرار باشد دولت در توزیع نقدی بر مبنای بودجه ۳۷ هزار میلیاردی عمل کند، باید از ۷۷ میلیون موجود تا بیش از ۹ میلیون نفر را حذف کند تا در سال بعد منابع پرداختی با کسری مواجه نشود.

اما در همین خصوص محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه روز گذشته در مخالفت با این طرح مجلس، تاکید کرد: «این گونه اجبارها جز اینكه نارضایتی ایجاد كند و به افراد نیازمند كه در عسرت هستند فشار وارد می‌آورد، چیز دیگری نیست.»

وی یادآور شد: البته وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از قطع یارانه افراد و خانواده‌هایی که نیازی به یارانه نقدی ندارند استقبال می کند اما اجبار به قطع یارانه 20 درصد از اقشار یارانه‌بگیر که یکی از نمایندگان مطرح کرد جز تحت فشار قرار دادن یارانه بگیرانی که فشار مالی و معیشتی دارند نتیجه دیگری ندارد.

در واکنش به این اتفاق، کاربران خبرآنلاین نظرهای خود را در جواب سوال « حال با توجه به این مصوبه مجلس و مخالفت دولت با این طرح، نظر شما درباره حذف یارانه 9 میلیون نفر چیست؟»، نوشتند. 

در همین خصوص یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت:«من نمی دونم این کار شدنی است یا نه ، فقط می دانم کشوری که افراد کارشناس آن را هدایت نمی کنند و تمامی تصمیمات ناشی از سیاسی کاری است خودش و مردمش محکوم به فنا هستند چه با یارانه چه بی یارانه.»

فردی دیگر اظهار داشت:«مسیر درستی را می روند یارانه ها را حذف می کنند سقف حقوق 24 میلیون برای مسولین در نظر می گیرند دلار را هم که معلوم است بعد از انتخابات تا جا دارد گران خواهند کرد بعد می گویند چرا شکر نعمت نمی کنید.»

کاربر دیگر معتقد بود که «کار نشدنی نداریم. دردناک است اما باید این غده ناسازگار را روزی از بدن اقتصاد خارج کنیم.»

در همین خصوص عبدالکریم تصریح کرد:«به نظر ما که پرداخت یارانه درست نیست و بایستی حذف شود این خواسته اگر به رای گذاشته شود قطعا مورد پذیرش همه مردم است.»

در راستای موافقت با عبدالکریم، رضا نوشت:«دقیقا من هم موافقم. پرداخت یارانه اقتصاد ایران را کاملا ورشکسته کرد. فقر و بیکاری بیشتر شد. کاش به جای این پرداخت بی حساب و کتاب شغل ایجاد میکردند.»

در پاسخ به این دو، ۱۲۳ جواب داد:«به شرطی که پول یارانه خرج مردم "ایران" و در جهت تولید شغل باشد وگرنه ...»

محمد ج نیز اظهار کرد:«تو جامعه ای که هنوز نمی شود آمار درستی از ثروت افراد تهیه کرد و سیستم های دریافت و چگونگی محاسبه مالیات درآمد انقدر قدیمی و قابل دور زدن است هم دادن یارانه غلط است و هم ندادن آن.»

یکی از کاربران خبرآنلاین که نام خود را عنوان نکرده بود، نوشت:«تمام یارانه بگیر ها رو هم می شود حذف کرد و آب از آب تکان هم نمی خورد خلایق هر چه لایق.»

فرهود تصریح کرد:«اگه میخواهند اقتصاد مملکت را درست کنند حقوق بالا و میلیونی مسولین را کم کنند، آن ها یاد گرفتند هر وقت کم می آورند خون ما بدبخت بیچاره ها را در شیشه می کنند.»

در پاسخ به فرهود یکی از کاربران نوشت:«باور کن آن حقوق ها در برابر رشوه ها و وام ها و فساد های دیگر پول خرد هم نیست.»

احسان نیز عنوان کرد:«کار نشد ندارد همانطور که تا حالا قطع شده است حتی می شود همه را قطع کرد و خیال همه را راحت کرد. یارانه ای که مبلغ ان مال حدود 7سال پیش است و یک دهم براورد واقعی آن ارزش ندارد و حتی با پول ان 4 کیلو برنج نمی شود خرید بهتر است قطع شود.»

 

39224

کد خبر 643616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
  16 8
  اونایی که به این پول احتیاج ندارن چه بهتر بود که خوشان انصراف می دانند و این همه درد سر درست نمیکردند
 • بی نام A1 ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
  2 0
  این پول برای بعضی ها حکم مرگ و زندگی داره اشتباه نکن آقای روشنفکر