تولیدات صنعتگران البرز به ارمنستان صادر می‌شود

ایرج موفق گفت: برنامه توسعه تجارت استان در حوزه صادرات در کشور ارمنستان در حال بررسی است و با تشکیل نمایشگاه هایی در نقاط تعیین شده در این کشور می توان آینده صادرات به ارمنستان را در مرحله جدیدی متصور شد.

به گزارش خبر گزاری خبر آنلاین ، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر با بیان اینکه 22 مجموعه صنعتی استان حائز عنوان برتر صادرات شده اند افزود : شرایط استان به گونه ای است که در سال جاری رتبه اول سرمایه گذاری برای پروانه های بهره برداری صنعتی در کشور و رتبه ی اول سرمایه گزاری خارجی در بخش صنعت را استان البرز به خود اختصاص داده است
وی با بیان اینکه بیش از 1100 پروانه بهره برداری برای واحدهای جدید صادر شده است اظهار داشت : بیش از 1570 مصوبه در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید داشته ایم که تعداد چشم گیری از این مصوبات اجرایی شده است.
موفق تصریح کرد: در بخش صادرات ، 79 میلیون دلار میزان صادرات گمرگ پیام بوده و با اطلاعاتی که از واحدهای صادراتی استان اخذ کرده ایم ، بیش از 400 میلیون دلار میزان صادرات واحدهایی است که در استان البرز مشغول به فعالیت هستند
وی با بیان اینکه شرایط استان بسیار خوب است و هر سال ده درصد واحدهای صادر کننده ملی از استان البرز هستند اضافه کرد: در سال گذشته 40 واحد صادر کننده نمونه ملی داشته ایم که ازین واحد در استان البرز 4 واحد نمونه ی ملی بوده و امسال هم در روز ملی صادرات 50 واحد صادر کننده نمونه ملی انتخاب شدند که 5 واحد نمونه ملی مختص به استان البرز است.
موفق گفت : بانک توسعه صادرات شرایط خوبی را برای صادر کنندگان قرار داده و نرخ بهره های واحدهای صادراتی 18 درصد است و لی اگر متعلق به استان باشد 16 در می شود. یک نسبت یارانه ای را به بانک های توسعه صادرات اختصاص داده اند که با تایید سازمان صنعت، معدن تجارت بین 5/2 تا 6 درصد یارانه با تایید سازمان به واحدهای صادراتی تعلق می گیرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد : همگی دست به دست هم باید بتوانیم خدمات بهتری را به تولید، صادرات و تجار ارائه دهیم هر چند که میدانیم تولید، بازرگانی ، صادرات و تجارت همیشه با مشکلاتی بر سر راهشان مواجه هستند .

46

کد خبر 643996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =