مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۹۶ از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در بخش نخست صحبت‌های خود به تبیین و تشریح وظایف و رسالت‌های سازمان بنادر پرداخت و گفت: این سازمان علاوه بر سروکار داشتن با طیف گسترده‌ای از مردم، با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی نیز ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز ۹۶ از ۲۵ اسفند آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: این طرح در پنج حوزه ایمنی شناور، ایمنی سفر، ایمنی بندر، شرایط اضطرار و اطلاع‌رسانی عملیاتی می‌شود.

عفیفی پور لایروبی بنادر ملکی، بازرسی شناورها و آموزش خدمه آن‌ها را از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای این طرح دانست.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام اینکه تاکنون ۶۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶ هزار و ۹۵۱ صندلی برای طرح نوروزی آماده شده است، افزود: همچنین ۵۸ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت ۲ هزار و ۴۸۰ دستگاه آماده انتقال خودروهای مسافران دریایی است.

این مقام مسئول از فعالیت شبانه‌روزی بنادر پهل و لافت و چارک سخن به میان آورد و گفت: در بنادر حقانی، ذاکری و هرمز نیز آمادگی ترابری مسافران تا ساعت ۱۲ شب وجود دارد و هر زمان مسافر در بنادر حضور داشته باشند، ناوگان مسافری فعال خواهند بود.

عفیفی پور ضمن تأکید بر اینکه سازمان بنادر متولی و مسئول قیمت‌گذاری بلیت شناورها نیست، بیان کرد: مذاکراتی با تعاونی‌ها صورت گرفته تا هیچ‌گونه افزایش قیمت بلیت شناورها در نوروز ۹۶ نداشته باشیم و صرفاً در کلاس‌بندی شناورها تفاوت قیمت وجود دارد.

مهدی نوفرستی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان آموزش دریانوردان را از جمله الزامات کنوانسیونی دانست که سازمان بنادر هر ساله در دستور کار خود دارد و این سازمان در لیست سفید آیمو است.

وی از برگزاری چندین مانور جستجو و نجات دریایی در استان هرمزگان سخن به میان آورد و گفت: هفته گذشته یک مانور شبانه در آب‌های بین بندرعباس و قشم عملیاتی شد و طی روزهای آینده نیز یک مانور دیگر جستجو و نجات در آب‌های جزیره کیش برگزار می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به آمادگی ۲۸ فروند شناور خدماتی و ۱۵ شناورهای جستجو و نجات و همیار ناجی برای خدمات‌رسانی در نوروز ۹۶، اظهار کرد: نیروهای مردمی در قالب تیم‌های همیار ناجی آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند و تجهیزات لازم نیز در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مسافران نوروزی خواست تا برای انجام سفر دریایی از مسیرها، بنادر و شناورهای مجاز استفاده کنند و از تردد با شناورهای روباز و غیراستاندارد که در شرایط نامساعد جوی به سودجویی می‌پردازند، پرهیز نمایند.

نوفرستی همچنین در زمینه گردشگری دریایی و ساحلی نیز به مردم توصیه کرد تا با حضور در کلوپ‌های مجاز که مجوزهای لازم را از دستگاه‌های ذیربط اخذ کرده‌اند، گشت‌های تفریحی دریایی را به صورت ایمن تجربه کنند.

 

3535

کد خبر 644155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =