۱ نفر
۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۳

گاردین هر هفته، نامه یکی از مخاطبانش را منتشر می‌کند، یکی از این نامه‌ها هم درباره فردی است که برادر او تغییر جنسیت داده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در این نامه آمده است؛

پاییز، تو به من حرفی زدی که از همه حرف‌هایت مهم‌تر بود، تو به من گفتی که احساس می‌کنی زنی هستی در بدن یک مرد.

من می‌خواهم بدانی، این کاری که انجام دادی یکی از شجاعانه‌ترین کارهایی بود که می‌توانستی انجام بدهی و من تو را ستایش می کنم، الان و همیشه من تو را حمایت می‌کنم. در سفرت برای تبدیل شدن به یک زن من قدم به قدم در کنار تو هستم؛ هر آموزش آرایشی، هر جلسه‌ای با روانپزشک تو من به عنوان یک انسان یا یک روح کنار تو هستم. چه حرفی با من بزنی چه نه، من خوشحالم که بخشی از این فرایند پیچیده و پر از احساسات هستم.

من می‌دانم کاری که می‌خواهی انجام دهی، کاملا سنجیده است، می‌دانم از وقتی که جوان بودی و از اولین تجربیاتت در پوشیدن لباس‌های زنانه چه زجری دیده‌ای، می‌دانم که وقتی یکی از آشناها تو را در حال پوشیدن لباس‌های زنانه‌اش دید چقدر وحشت‌زده شدی و می‌دانم همه آرزوی تو پذیرفته شدن و البته درک شدن است و من این‌ها را با صمیم قلبم انجام می‌دهم.

هر چند کم، اما یک حس تلخی هم درون من وجود دارد که نمی‌توانم آن را با خودم نگه دارم، من می‌خواهم بدانم چرا قبل از ازدواج حرفی به همسرت نزدی؟ می‌خواهم بدانم چرا عقد کردی و همچنین می‌خواهم بدانم که چرا حتی بعد از ازدواج فکر کردی می‌توانی با توهمت ادامه بدهی و سعی کنی بچه‌دار بشوی؟

لطفا این را بدان که می‌فهمم که همه این ها برای تو سخت بوده. تو می‌خواستی رازت را تا زمان مرگت پیش خودت نگه داری، اما نتوانستی بیشتر تحمل کنی. اینکه چقدر به شکلی احساسی و روانی درد کشیدی، غیرقابل تصور است ولی فرصت‌های زیادی هم وجود داشت تا با خودت، همسرت و ما صادق باشی.

وقتی به من گفتی، من برایت خوشحال شدم، چون احساس کردی می‌توانی خودت شوی. ولی این خوشحالی من به همراه غمی بود، غمی که برای تو نبود؛ بلکه برای همسر و کودک زیبایت بود، چون آنها الان باید شروع دوباره‌ای داشته باشند، من می‌دانم تو سعی می کنی بهترین شرایط را برای آنها ایجاد کنی، ولی در این دنیا پر از پریشانی و ناامیدی آنها همانقدر که تو لایق نبودی رازت را پنهان کنی، لایق این اتفاق نبودند.

من تو را خیلی دوست دارم، اما من همینطور همسر و فرزندت را دوست دارم و هیچوقت هم نمی‌توانم جلوی ناراحتی خود را برای آنها بگیرم.

سال گذشته قرار بود سال ما باشد. سالی بدون طلاق، بیماری و یا مرگ اما ما باز عزادار شدیم نه برای کسی که تو هستی، بلکه برای زندگی‌ای که گذراندی.

اگر تو را ببینم، تو را در آغوش می گیرم و به حرف‌هایت گوش می‌دهم. همانطور که به حرف‌های همسرت هم گوش می‌دهد که جای بزرگی در قلب من دارد.

47237

کد خبر 644421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
  136 5
  امیدوارم تراجنسیتی ها راه آرامش بپیمایند. چند فیلم در مورد ایشان دیدم و خیلی روی من تاثیر گذاشت.
  • بی نام DE ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
   11 48
   ایشالا شما هم به آرامش برسی
 • بی نام IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
  42 5
  کارتان شجاعانه بود.
 • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
  9 45
  زرشک...
 • مهناز IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
  47 1
  متاسفانه در جامعه ما طرج چنین موضوعی ابتدا میان خانواده بعد هم جامعه سخت است برای همین ترا جنسیتی ها سعی میکنند ان را پنهان کنند و حتی ازدواج نمایند .چه بسا بچه دارهم شوند .باید از سطح دبیرستان اموزش های لازم را به نو جوانان داد تا نسبت به بدن خوداگاه باشند و به انها کمک کرد تا در صورت حس ترا جنسیتی به موقع ا قدام پزشکی نمایند .این وظیفه خانواده و جامعه هست که به این افراد کمک فکری دهند و هرگز تحقیر و سرزنششان نکنند .خوشبختانه در ایران در صورت تایید پزشکی امکان عمل جراحی وجود دارد و این خیلی خوب است