۰ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۵

ایرنا نوشت: درگیری مسلحانه بین خانواده لبنانی موسوم به « ال جعفر» و خانواده فلسطینی« آل قفاص» در منطقه «الجوره» در مجاورت اردوگاه فلسطینی نشین« برج البراجنه» در ضاحیه جنوبی بیروت که تا پاسی از شب گذشته به صورت پراکنده ادامه داشت، با وساطت طرف های فلسطینی و مداخله ارتش لبنان پایان یافت.

 این درگیری مسلحانه ناشی از اختلافات فردی ساعت یک عصر دیروز( جمعه) در منطقه الجوره شروع شد اما به سرعت به مناطق اطراف از جمله داخل اردوگاه برج البراجنه کشیده شد.
منابع امنیتی تاکید کرده اند که علت این درگیری مسائل سیاسی و مذهبی نبوده است.
روزنامه لبنانی الاخبار هم نوشت که گروه های فلسطینی با همکاری نیروهای ارتش و امنیتی لبنان و همچنین حزب الله و جنبش امل توانستند اوضاع را کنترل و از ایجاد هرج و مرج و گسترش دامنه درگیری ها جلوگیری کنند.

دو طرف در این درگیری که روزنامه لبنانی النهار نوشت از 30 قبل تاکنون سابقه نداشته است از انواع سلاح مانند مسلسل، بمب های دست ساز، نارنجک و آرپی جی استفاده کردند.
در این درگیری یک تن کشته و « ابوخلیل قاسم» یکی از مسئولان جنبش حماس در اردوگاه برج البراجنه هم که تصمیم داشت به بازگشت آرامش و پایان درگیری ها کمک کند، زخمی شد.

خبرگزاری ملی لبنان به نقل از مسئول رسانه ای حماس خبر درگذشت ابوخلیل قاسم را تکذیب کرد.
« جاد بوانطوان» تصویر بردار تلویزیون لبنانی« ام تی وی»، یک کودک سوری و یک فلسطینی 64 ساله از دیگر زخمی های این درگیری مسلحانه هستند.

52310

کد خبر 645074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =